Kamzíci vyhrali v Trenčíne gólom v predĺžení

(Autor: TASR/Radovan Stoklasa)
Sportnet|23. sep 2016 o 20:59

Dva góly Mareka Zagrapana priniesli hokejistom Popradu zisk dvoch bodov.

TRENČÍN, POPRAD.  Dva góly Mareka Zagrapana priniesli hokejistom Popradu zisk dvoch bodov na trenčianskom ľade v piatkovom súboje 6. kola Tipsport ligy 2016/2017.

Popradčania sú aj po piatku na deviatom mieste, na poslednú Žilinu majú náskok dvoch bodov. Trenčín sa stále drží v hornej polovici tabuľky, s deviatimi bodmi je štvrtý.

Priebeh stretnutia

Diváci na Sihoti v prvej tretine videli svižný hokej z oboch strán. Trenčania už tradične začali aktívne a po dvoch minútach preverili Šureka piatimi strelami. Na opačnej strane klziska nestarnúci Kroták preveril Cháberu v 4. min.

Zadné rady oboch tímov pozorne držali obranné modré čiary, a tak vyložené šance pribúdali pomalším tempom. V 16. min. Tybor predviedol svoju rýchlosť, založil prečíslenie a spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Gašparoviča.

Ten vypálil spomedzi kruhov na lapačku, Šurek predviedol pohotový zákrok.

Hostia sa vedenia ujali v závere úvodnej dvadsaťminútovky počas presilovej hry. Zagrapan z úrovne bránkovej čiary vystrelil a puk sa od brankára odrazil do siete 0:1.

Ihneď po prestávke mal vyrovnanie na hokejke Veilleux. Chybnú rozohrávku Popradčanov nedokázal využiť a sám pred Šúrekom neuspel.

Na opačnej strane Lichancovu strelu vyrazil Chábera a pokryl aj Mlynarovičov dravý prienik. Následne sa na ľade začalo iskriť.

Brejčák skolil na ľad Hlinku a o pár minút neskôr predviedli pästný súboj Dlohý s Fabianom. V polovici zápasu Trenčania zle rozohrali.

Lichancovu strelu gólman Dukly vyrazil na Dávida Bondru, ten puk hruďou dostal do siete, ale videorozhodca ho neuznal. Domáci tím sa trápil v zakončení, čo demonštroval v 32. min Holenda.

"Kamzíci" sa zasa sústredili na pozornú obranu. V 32. min mohol pridať ich druhý úspech Kroták, o štyri minúty neskôr Výhonského pokusu chýbala prenosť. A keď Šúreka v popradskej bránke v závere tretiny na dvakrát neprekonal Gašparovič ani Tybor, hostia šli do kabín s jednogólovým vedením.

V záverečnej tretine mohol priniesť vytúžené vyrovnanie domácim Dlouhý. ™lveckého prihrávku cez celé bránkovisko však dobre netrafil.

O dve minúty Tibenský prekorčuľoval posledného obrancu Michala Nováka, ten ho fauloval, a tak hosťujúci útočník nemohol dostatočne razantne zakončiť.

Domáce trápenie v zakončení vyvrcholilo v 52. min, keď sa Kozákom tečovaný puk odrazil od hornej žŕdky. Šesť minút pred naplnením riadneho hracieho času mohol zápas do predĺženia poslať Lukáš Novák. Síce sa predral až pred bránku podtatrancov, ale nedokázal namieriť do priestoru troch žrdí.

Dukle sa napokon podarilo vyrovnať v poslednej minúte pri hre bez brankára, keď si Holenda nakorčuľoval do priestoru ľavého kruhu a strelou švihom poslal zápas do predĺženia.

V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre hostí svojím druhým gólom Zagrapan, keď zužitkoval presilovú hru.

Zápas 6. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - HK Poprad: fotogaléria

23.9.2016

Dukla Trenčín - HK Poprad 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 0:1)

Góly: 60. Holenda (Tybor, Gašparovič) - 20. Zagrapan(Lapšanský, J.Brejčák), 62. Zagrapan (Cutting).

Rozhodovali: Štefík,Fridrich - Cegáň, J. Tvrdoň, vylúčení: 10:10, navyše: DlouhýBrejčák, Fabián všetci 10 minút za údery, presilovky: 0:2, oslabenia:0:0, 1987 divákov

Zostavy:

Trenčín: Chábera Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický,Hatala, Albers, Ryzák Hossa, Dlouhý, ™lvecký Gašparovič, Kalináč,Tybor Sojčík, Veilleux, L. Novák D. Novák, Švec, Hlinka

Poprad: Šurek Fabián, Dinda, Kurali, Cutting, J. Brejčák,Pokovič, Krempaský, Šterbák Paločko, Zagrapan, Kroták Tibenský,Mlynarovič, Lapšanský Lichanec, Troliga, D. Bondra Mller, Ježek,Výhonský

HK Orange 20 3 0 0 0 0 0 3 1:17 0

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehrypo predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.