Barbora Glatzová triumfovala. (Autor: jgz)
Sportnet|29. sep 2016 o 00:00

Na 19. ročníku Budapest open sa stretlo bezmála tisíc karatistov z tridsiatich štátov.

POPRAD. V metropole našich južných susedov sa cez víkend 17. a 18. septembra stretlo bezmála tisíc karatistov z tridsiatich štátov na 19. ročníku Budapest open.

Tradične kvalitne obsadený turnaj aj tento rok predpovedal množstvo skvelých zápasov. Karate klub Shihan Poprad z Budapešti priniesol dva cenné kovy. Sobota patrila juniorským a seniorským kategóriám.

V kategórii športového zápasu kumite junioriek nad 59 kg sa v sobotu predstavila ešte kadetka Monika Pekarčíková. Medzi staršími pretekárkami sa jej však nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov.

V nedeľu boli na programe žiacke a kadetské kategórie. V súbornom cvičení kata nastúpili súrodenci Bednarčíkovci. Lepšie sa darilo Simone, ktorej medzi staršími žiačkami ušlo finále len o vlások.

V zápase o bronz sa jej však nedarilo a skončila hneď za medailovými priečkami. Samuel skončil medzi kadetmi v eliminačných bojoch.

V športovom zápase kumite sa ako prvé predstavili mladšie žiačky. Veronika Jalowiczorová v kategórii do 30 kg skončila bronzová. Zlato pre popradské farby vybojovala Barbora Glatzová, keď v kategórii nad 30 kg nenašla premožiteľku.

Obidve ešte skúšali šťastie aj medzi staršími žiačkami do 34 kg. Veronika skončila v eliminačných bojoch a Barbora sa dostala do semifinále, kde ju tesná prehra odsunula do bojov o bronz. Tu svoj duel ale taktiež prehrala a skončila hneď za medailovými priečkami.

Svoj debut na väčších súťažiach prežil Martin Stříž, ktorý sa medzi staršími žiakmi do 36 kg síce dostal do repasážnych zápasov o bronz, avšak do boja o medailu sa nedostal.

Filip Chudík medzi staršími žiakmi nad 40 kg skončil v eliminácii, rovnako ako Marko Jalowiczor medzi mladšími kadetmi do 50 kg. Igor Hauser skončil medzi kadetmi do 52 kg vo štvrťfinále.

Štvrťfinále sa stalo osudným aj Monike Pekarčíkovej medzi kadetkami nad 54 kg.