Arne Kroták.
Arne Kroták. (Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
TASR|20. jan 2017 o 19:13

V 40. kole hokejovej Tisport ligy vyhral Poprad v Liptovskom Mikuláši 3:2.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V zápase 40. kola hokejovej Tipsport ligy bolo na programe podtatranské derby.

Úspešnejšie z neho vyšli hosťujúci Popradčania, ktorých víťazný gól strelil na začiatku tretej tretiny Arne Kroták.

Štyri góly v prvom dejstve

Priam ideálny vstup do zápasu mali Popradčania, ktorí išli do vedenia už v 3. minúte, keď Križana z ľavej strany prekvapil Štrauch.

Domáci dokázali odpoveď v 10. minúte - Kriška zužitkoval prihrávku od Urama a blafákom na backhand nedal šancu Šúrekovi v popradskej bráne.

Druhý útok domácich úradoval aj o necelé tri minúty, keď Kriška spomedzi kruhov namieril presne k ľavej tyči.

Gólová prvá tretina na Liptove pokračovala, Svitna v 16. minúte z ťažkého uhla prekonal Križana.

Úvod druhej tretiny sprevádzali viaceré nepresnosti na oboch stranách. Do dobrého zakončenia sa dostali až domáci a to v 28. minúte, v ktorej Kadlubiak od modrej preveril Šúreka v bráne.

Domáci hokejisti sa dostali do tlaku o pár sekúnd neskôr, ale v presilovke si gólovú šancu nevypracovali.

Na opačnej strane sa strelecky prezentoval Hvila, ale s jeho pokusom si Križan v mikulášskej bráne poradil.

Rozhodol matador Kroták

Tak ako v prvej tretine, tak aj v tej tretej sa Kamzíci gólovo presadili už po pár sekundách zásluhou Krotáka.

Popradčania sa do dvojgólového vedenia mohli dostať o necelú minútu, keď Štrauch počas početnej výhody len tesne minul spomedzi kruhov Križanovu bránu.

V 46. minúte držal stále v hre domácich brankár Križan, ktorý kryl pokus Mlynaroviča.

V záverečnej päťminútovke sa Liptáci snažili o vyrovnanie, držali sa aj v útočnom pásme, ale po viacerých nepresnostiach sa k priamemu zakončeniu na Štraucha nedostali.

Hlasy po zápase

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Bol to ťažký, náročný a vyrovnaný zápas. Z nášho pohľadu bola rozhodujúca individuálna chyba, ktorá predchádzala tretiemu gólu, ktorý sme inkasovali hneď po prvom striedaní v tretej tretine. Chceli by sme sa posilniť ešte na poste obrancu, niečo máme rozpracované, ale zatiaľ ešte nemáme konkrétnu posilu."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Oba tímy mali na prípravu veľmi dlhý čas a chceli k zápasu pristúpiť koncentrovane. Podarilo sa nám v úvode streliť rýchly gól, ale vzápätí sme aj veľmi rýchlo prišli o vedenie. Myslím si, že z nášho pohľadu bola kľúčová bojovnosť každého hráča."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Kriška (M. Uram), 13. Kriška (T. Nádašdi, M. Uram) - 3. Štrauch (Postnikov), 16. P. Svitana (Postnikov), 41. Kroták (Matúš Paločko, T. Troliga)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0,rozhodovali: Kalina, M. Valach - Jobbágy, Korba, 1 360 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan - M. Šiška, Mezovský, Makovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Uhrík, Oravec - J. Sukeľ, Cibák, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Róbert Huna, Stümpel, Števuliak - A. Laco, Piatka, Lištiak.

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Krempaský, Matej Paločko, Postnikov - L. Hvila, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Vorobiov, Murček, D. Bondra - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana.

Domov»Sportnet na východe»Popradčania si vezú z Liptova tri body. Rozhodla legenda