Sprava: Josh Brittain z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Ilia Davydov z HK Poprad (Autor: SITA/Jakub Julény)
TASR|11. mar 2018 o 19:49

Odolali aj záverečnej hre domácich bez brankára.

HC 05 iClinic Banská Bystrica HK Poprad, 11.3.2018: fotogaléria

11.3.2018

BANSKÝ BYSTRICA. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný, prvá vážnejšia príležitosť sa naskytla domácim až v siedmej minúte, ale teč Hrnku sa neujal. Na opačnej strane sa ocitol sám pred gólmanom Lassilom Abdul, ale miesto puku skončil v bránke on sám.

Následne Bystričan Pretnar dostal puk za Ivanova, no ten ho ešte stihol na čiare zachytiť, čo potvrdil i videorozhodca. Poprad ťažil hneď z prvej presilovky, od modrej sa presadil tvrdou strelou do vinkla Petrán.

Banskobystričania si v závere tretiny vytvorili mierny tlak, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Viedli o tri góly

V strednom dejstve mali sprvu 'barani' početnú výhodu, ale dve strely od modrej Ivanovovi problém nenarobili. Ako sa má hrať presilovka ukázali znovu 'kamzíci'.

Najprv v nej však čelili úniku Skalického, ktorý sa nepresadil, no potom predviedli peknú kombinačnú akciu, Buc sa neulakomil na koncovku, prihral voľnému Heizerovi a ten nemal problém poslať puk do odkrytej bránky - 0:2.

Znížiť mohol v polovici zápasu po buly Bortňák, sám pred gólmanom hostí však stroskotal. A prišiel trest. Abdul si totiž pekne narazil puk s Bondrom a peknou strelou z medzikružia vyhnal Lassilu z bránky.

Putoval do nej Lukáš. Bystričania pritvrdili, na ľade i mimo neho sa viackrát iskrilo, no podstatné bolo, že stav sa už nemenil, hoci najbližšie ku gólu mal Skalický, ale pálil do žŕdky.

Víťazstvo udržali

Tretiu tretinu začali domáci náporom a podarilo sa im znížiť. Po strele Skalického z uhla sa v bránkovisku presadil Hohmann a zadovku Surového zužitkoval pred bránkou pohotový Bortňák - 2:3.

Poprad sa bránil, ale v 49. minúte predviedol peknú útočnú akciu so šancou Nagya.

Ocitol sa sám pri pravej žrdi, no puk za Lukáša nedostal. Vyrovnanie mal potom na hokejke Hohmann. Zakončoval bez prípravy z dvoch metrov, Ivanov aj so šťastím zasahoval. V 56. minúte to vyzeralo pre hostí priaznivo.

Z brejku zvýšili náskok, keď si vysoký puk spracoval pred odkrytou svätyňou Lukáša Hvila a poslal ho medzi žrde. Prešlo iba 16 sekúnd a Bystričania opäť znížili na rozdiel gólu. Strelu Pretnara od modrej tečoval totiž účinne Faille - 3:4.

V závere si zobral domáci kouč oddychový čas, jeho zverenci hrali v šestici bez brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo, najbližšie mal k tomu iba aktívny Skalický.

Povedali po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Mne sa tento zápas hodnotí dobre, pretože sme tento rok vyhrali v Banskej Bystrici všetky stretnutia. Pripisujem to jedine kolektívnemu výkonu, zomknutiu celej partie. Dnes nás bolo na ľade menej, ale podporil nás kvalitným výkonom brankár Ivanov. Pred play-off je to veľmi dobrý prílev emócií a síl. Verím, že do prvého zápasu s Trenčínom sa dajú dohromady aj ďalší kľúčoví hráči a vstúpime do nadstavbovej súťaže s dobrou náladou a správnou nohou."

Lukáš Hvila, autor víťazného gólu Popradu: "Prišli sme sem uhrať čo najlepší výsledok, nemali sme čo stratiť. Chceli sme si nacvičiť rôzne veci pred play-off a navyše ukázalo sa aj naše srdiečko. Podali sme tímový výkon. Potešilo ma, že som duel rozhodol, ale dobre nám zachytal brankár a všetci sme bojovali na ľade, takže i preto sme vyhrali."

Štaatistika

HC "05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

Góly: 44. Hohmann (Skalický, Hrnka), 46. Bortňák (T. Surový, Delisle), 56. Faille (Pretnar, Brittain) - 13. Petrán (Matúš Paločko), 27. Heizer (Buc, Matúš Paločko), 31. Abdul (Bondra, Matej Paločko), 56. Hvila (König, M. Nagy).

Rozhodovali: Kalina, J. Konc - M. Korba, Bogdaň, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0,

2649 divákov

Zostavy

Banská Bystrica: Lassila (31. Lukáš) - Delisle, Gélinas, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Pretnar, J. Brejčák, Trecapelli - Asselin, Faille, Skalický - Hrnka, T. Surový, Bortňák - Brittain, Bubela, Hohman - Kabáč, Češík, Gabor

Poprad: Ivanov - König, D. Brejčák, Fabian, Petrán, Davydov, Bdžoch - Svitana, M. Nagy, Hvila - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Abdul, Matej Paločko, Bondra - Ježek, Koky

Dvojice a termíny 1. kola (štvrťfinále) play off TL

Nitra (1) - Nové Zámky (8) /15., 16., 19. a 20. marca, prípadný5., 6. a 7. zápas: 23., 25. a 27. marca

Zvolen (2) - Žilina (7) /15., 16., 19. a 20. marca, prípadný5., 6. a 7. zápas: 23., 25. a 27. marca/

Trenčín (3) - Poprad (6) /17., 18., 21. a 22. marca, prípadný5., 6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca/

Banská Bystrica (4) - Košice (5) /17., 18., 21. a 22. marca,prípadný 5., 6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca

Pozn.: všetky zápasy majú začiatok o 18.00 h

Domov»Sportnet na východe»Hokejisti Popradu si vezú z Banskej Bystrice všetky body