Poprad doma prehral.
Poprad doma prehral. (Autor: huste.sk)
TASR|21. mar 2018 o 21:07

Vo štvrťifinálovej sérii prehrávajú na zápasy už 0:3.

POPRAD. V Poprade sa hral od začiatku zápasu opatrný hokej z oboch strán. Prvú veľkú šancu mal po kombinačnej akcii hostí Varga. Jeho pokus Ivanov kryl.

Dianie na ľade sa rozbehlo až na konci tretiny, keď hostia prepadli v útoku. Do úniku dvoch na jedného sa dostal Svitana s Mlynarovičom a druhý menovaný zužitkoval prihrávku najproduktívnejšieho hráča "kamzíkov".

Ozimákovi zverenci sa schudobného vedenia netešili dlho. Gólom do šatne ich po individuálnej akcii odprevadil matador vojakov Tomáš Starosta - 1:1.

Prví skórovali hostia

Aj v druhej tretine mala viac z hry Dukla. Po viacerých sľubných príležitostiach šli prvýkrát v zápase do vedenia hostia. Popradského brankára Ivanova prekvapil zakončením na bližšiu žrď trenčiansky útočník Sojčík.

Jeho gól musel ešte pre posunutie bránky domácim gólmanom potvrdiť videorozhodca. O chvíľu bolo ale opäť skóre v rovnovážnom stave.

Bondra dosledoval puk odrazený do rohu po jeho vlastnej strele a po nahodení do bránkoviska sa na prekvapenie všetkých odrazil od dezorientovaného Valenta do siete - 2:2.

Hostia boli i napriek vyrovnaniu naďalej aktívni. Na začiatku 33. minúty sa ako nôž maslom preštrikoval domácou obranou Bezúch.

Jeho zakončenie ale zastavila žrď.

Gól do prázdnej brány

Zverenci trénera Marcela Ozimáka v treťom dejstve veľmi chceli, ale hokejovejší bol Trenčín. Po parádnej kombinácii tretej formácie hostí sa v streleckej pozícii ocitol obranca Bohunický a nemýlil sa - 2:3.

V čase, keď sa mal tlak domácich stupňovať, prišla školácka chyba v rozohrávke domáceho Dávida Buca.

Ten v strednom pásme prihral na hokejku súpera, čo dvojica Hecl a Sádecký dokonale zužitkovali na knokaut Popradu. Trenčín viedol už o dva góly.

Po 37 sekundách Popradčania znížili pohotovým zakončením Hvilu. "Kamzíci" v tom časeuž hrali na tri útoky.

V záverečnej zúfalej snahe o vyrovnanie inkasovali domáci do opustenej bránky od Branka Radivojeviča, ktorý ustanovil definitívny výsledok zápasu v pomere 3:5.

HK Poprad - Dukla Trenčín 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 18. Mlynarovič (Svitana, McDowell), 30. Bondra (McDowell),55. Hvila (Mlynarovič, Svitana) - 20. Starosta (Hudec), 29. Sojčík, 45. Bohunický (Ölvecký), 55. Sádecký (Hecl), 60. Radivojevič.

Rozhodovali: Novák, Lauff - Bogdaň, Gavalier, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2365 divákov