Kamzíci so Zvolenom vyhrali v predĺžení. Gól padol so záverečnou sirénou

(Autor: ilustračné - TASR/Oliver Ondráš)
Sportnet|30. nov 2018 o 20:06

Na ľade sa objavila aj krv.

POPRAD. Hokejisti HKM Zvolen pokračujú vo výsledkovej kríze.

V piatkovom súboji 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy neuspeli na ľade Popradu, kde prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch.

Priebeh stretnutia

Domácim takmer vyšlo hneď prvé striedanie. Vo vyloženej šanci sa ocitol Bondra, ale opečiatkoval iba hornú žrď Tomekovej bránky.

Útoky sa striedali vo vysokom tempe. Po deviatich minútach hry pohrozil Obdržálek, Vošvrda bol pripravený. Následne mali domáci po faule Mitchella na Ťavodu výhodu presilovej hry.

Po buly sa však na popradskú bránu rútili Handlovský s Kytnárom, proti ktorému Vošvrda vytiahol dôležitý zákrok. Popradčania však Zvolenu počas početnej výhody riadne podkurovali, výsledok bol ďalší faul hostí. Na šesť sekúnd sa ocitli v brániacej trojici.

Najbližšie ku gólu bol po teči Petranovej strely Bondra. Posledné minúty prvého dejstva patrili "kamzíkom". Tí však zahadzovali jednu šancu za druhou.

V druhej tretine sa na ľade začalo iskriť, hra sa pritvrdila a pribúdali i šarvátky.

Tlak Popradu postupne opadol a taktovku prebrali hostia zo Zvolena.

V 28. minúte trafila Bodrova hokejka do tváre protihráča, a keďže sa na ľade objavila krv, popradský útočník inkasoval štyri trestné minúty.

Zvolen sa do vedenia dostal v 32. minúte po tom, ako už Popradčania hrali v pätici.

Špirko našiel Handlovského, ktorý poslal puk k žrdi a ten skončil v sieti - 0:1.

Vzápätí mali početnú výhodu domáci a v nej mal vyrovnanie na hokejke Abdul. Po jeho blafáku šiel puk iba pár centimetrov vedľa Tomekovej bránky. Po inkasovanom góle sa však "kamzíci" nevedeli dostať do tempa a často sa dopúšťali zbytočných nepresností.

Tretia dvadsaťminútovka sa nezačala pre domácich najlepšie. V 45. minúte využil zaváhanie popradskej obrany Vandas, ktorý prihrávkou pred bránku našiel Kytnára a ten zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Nádej pre "kamzíkov" vykresal o štyri minúty neskôr Zagrapan, ktorý sa po krídle predral k Tomekovi a strelou z uhla pod hornú žrď prekvapil zaskočeného Tomeka - 1:2.

Počas vylúčenia Mitchella mal Zagrapan na hokejke aj vyrovnanie, ale spálil nemožné.

Domáci sa dočkali v 56. minúte. Puk pred Tomeka potiahol tiesnený Zagrapan a po ňom sa k dorážke dostal osamotený Takáč, ktorý bekhendom poslal puk do odkrytej časti zvolenskej bránky - 2:2.

Zápas šiel do predĺženia. Na jeho konci sa do úniku dostal Zagrapan a Tomekovi vymietol pravý horný roh.

Keďže gól padol zároveň so záverečnou sirénou, situáciu overovali rozhodcovia u časomeračov.

Gól padol v hracom čase a Poprad zdolal Zvolen 3:2 po predĺžení.

Hlasy po zápase

František Štolc ml., asistent trénera Popradu: "Videli sme pekný hokej. Prvá tretina bola z našej strany vynikajúca, ale nedali sme góly. Síce sme prehrávali o dva góly, ale vedeli sme, že keď sa vrátime k našej nátlakovej hre, dokážeme skórovať, čo sa potvrdilo. Zápas sme dotiahli do víťazného konca. Chlapcom gratulujem k víťazstvu."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Ja si myslím, že sme videli veľmi dobrý hokej. Obe mužstvá podali výborný výkon. V prvej tretine boli lepší domáci. Od polovice druhej tretiny sme mali viac šancí, dali sme dva góly. Za stavu 2:0 v náš prospech sa nám nemôže stať, že súperovi darujeme góly na vyrovnanie. V predĺžení boli nejaké šance, ale napokon sme v úplnom závere inkasovali."

HK Poprad - HKM Zvolen 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 49. Zagrapan (Bondra, Svitana), 56. Takáč (Zagrapan), 65. Zagrapan (Abdul) - 32. Handlovský (Špirko, Vandas), 45. Kytnár (Vandas). Rozhodovali: Kalina, Soós (Maď.) - Smrek, Soltész (Maď.), vylúčení: 5:7, presilovky a oslabenia: 0:0, 1703 divákov

Poprad: Vošvrda - Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Brejčák - Bondra, Mlynarovič, Svitana - Abdul, Zagrapan, Takáč - Belluš, Paukovček, Macík - Valigura, Kundrík, Václav

Zvolen: Tomek - Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pufahl, Roman, Pöyhönen - Vandas, Špirko, Obdržálek - Šišovský, Mitchell, Handlovský - Zuzin, Kytnár, Chovan - Petráš, Holovič, Kelemen

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci so Zvolenom vyhrali v predĺžení. Gól padol so záverečnou sirénou