TASR|4. jan 2019 o 19:27

Líder súťaže si po výhre v Poprade upevnil vedenie.

Hokejová Tipsport liga: Poprad - Košice: fotogaléria

4.1.2019

POPRAD. Šlágrom 38. kola hokejovej Tipsport ligy bolo východniarske derby pod Tatrami.

Košičania urobili základný krok k výhre už v prvej tretine, ktorú vyhrali o dva góly. V druhej svoj náskok ešte navýšili.

Snaha domácich síce priniesla zníženie v záverečnom dejstve, ale Košice si už víťazstvo postrážili a ostávajú na čele tabuľky súťaže.

Dva dôležité góly v prvej tretine

Duel lepšie rozohrali hostia, v prvej desaťminútovke zovreli domácich na dlhé minúty vo vlastnom obrannom pásme.

Skóre otvoril počas presilovej hry v 13. minúte Spilar, ktorý prudkou strelou z uhla prekvapil Vošvrdu - 0:1.

Popradčania v snahe vyrovnať zabudli na zadné vrátka a v 17. minúte za to pykali. V strednom pásme trestuhodne prepadol Lichanec a Klíma si následne poradil aj s brankárom a Popradčania prehrávali už o dva góly.

Poprad nepremenil ani trestné strieľanie

Hra vo vysokom tempe a nasadení pokračovala aj v druhej tretine.

Hneď na jej začiatku unikol Nagy, ale tiesnený Brejčákom zakončil tesne vedľa bránky.

Ďalšiu vyloženú šancu hostí mal Haščák, ku ktorému sa odrazila zblokovaná strela. Jeho zakončenie smerujúce do odkrytej časti bránky vytesnil so šťastím Erving.

Hostia mali zásluhou troch dvojminútových trestov domáceho útočníka Václava v rade navrch.

Jednu z kľučiek Nagya v strednom pásme vystihol Paukovček a osamotený sa rútil na Habala. V poslednej chvíli ho však fauloval košický obranca Pulli a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. K nemu sa postavil Patrik Svitana, ale šancu znížiť nevyužil.

K slovu sa preto opäť v 37. minúte dostali Košice. Pulliho strelu šikovne pred Vošvrdom tečoval Galamboš a rozdiel v skóre bol už trojgólový.

Jeden gól bol málo

Popradčania v treťom dejstve pridali na aktivite, výsledkom čoho bolo niekoľko sľubných streleckých príležitostí. Pozorného Habala ale nevedeli prekonať.

Nádej na zvrat vykresal v 48. minúte počas presilovky Takáč, ktorého spoza bránky našiel rozbehnutý Svitana - 1:3.

V ďalšom priebehu Popradčania spaľovali jednu šancu za druhou.

Minútu a pol pred koncom riadnej hracej doby si popradská striedačka vyžiadala oddychový čas a siahla po hre bez brankára. Skóre sa už ale nezmenilo.

Poprad v priamom súboji o špicu tabuľky podľahol pred návštevou sezóny Košiciam 1:3.

Hlasy po zápase

Roman Stantien, tréner Popradu: "My sme do zápasu išli s tým, že po dvoch vysokých domácich prehrách sme túto sériu chceli prerušiť. Nezačali sme zle, Košice však perfektne bránili stred klziska a šance im vychytal ich výborný brankár. V druhej tretine sme spravili zbytočné fauly hokejkou, oslabenia sme ubránili, ale potom sme dostali nešťastný gól po tečovanej strele. Tretia tretina bola výborná, nepremieňame však šance a prichádzame o body."

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: "Pre nás bolo dôležité držať domácich ďalej od našej bránky. Naši hráči hrali prvé dve tretiny tak, ako sme si povedali na porade. V tretej tretine sme spravili niekoľko faulov a dostali sme sa do tlaku, ale chalani to zvládli."

Štatistika

HK Poprad - HC Košice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 48. Takáč (P. Svitana) - 13. Spilar (Brophey), 17. Klíma (Lušňák, Pretnar), 37. Galamboš (Spilar).

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,rozhodovali: Konc st., Juhász - Rojík, Vincze, 3 630 divákov.

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Erving, Š. Fabian,Brincko, Ťavoda, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Takáč, Zagrapan, Abdul - Lichanec, L. Paukovček, Belluš -R. Václav, Heizer, P. Koyš.

Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch,Pretnar, Šedivý - L. Nagy, Suja, Marcel Haščák - Kafka,Brophey, Š. Petráš - Hričina, Galamboš, Spilar - P. Lušňák,Klíma, Žitný - Vrábeľ.