Poprad po výhre v Nitre poskočil na štvrtú priečku

Zápas otočili v druhej tretine.

Hokejová Tipsport liga: Nitra - Poprad: fotogaléria

18.1.2019

NITRA. V zápase 47. kola hokejovej Tipsport ligy sa stretli tabuľkoví susedia.

Lepšie síce začala domáca Nitra, ale Poprad po prestrelke v druhej tretine otočil skóre.

Podtatranskí hokejisti svoju výhru pečatili v záverečnom dejstve a v tabuľke sa posunuli na štvrtú priečku pred svojho piatkového súpera.

Gólová prestrelka v druhej tretine

V úvodnej tretine sa obe mužstvá príliš s pukom nehrali, ale strieľali a tlačili sa do brány.

Tento tlak však končil na výborne chytajúcich gólmanoch. Šimboch aj Vošvrda svoje tímy podržali.

V druhej polovici tretiny boli lepší Nitrania, čo korunovali presilovkovým gólom Pupáka - 1:0.

V druhej tretine sa karta otočila a brankári zaostávali za hráčmi.

V 24. minúte sa snažil Šimboch rozohrať puk, ale trafil Brejčáka, od ktorého sa puk odrazil do brány a bolo vyrovnané. O minútu Popradčania otočili skóre zásluhou Zagrapana.

V 32. minúte našiel spoza brány Slovák nepokrytého McCormacka a ten švihom vyrovnal.

V sérii zvratov pokračovala Nitra, keď aj tretí gól Corgoňov dal v 34. minúte obranca, tentokrát Versteeg - 3:2.

Už o štyri minúty znovu viedli hostia. Gólovo sa presadili Takáč a Paukovček.

Macík zlomil odpor domácich

V 43. minúte mohol vyrovnať Kollár, ale Vošvrdu zachránila konštrukcia brány.

Nitranom sa snaha uprieť nedala, ale pri zakladaní útokov nedokázali nájsť potrebný pokoj a ich akcie boli nepresné.

Domáci nedokázali vážnejšie ohroziť Vošvrdu, naopak inkasovali aj piatykrát. V 54. minúte vystrelil švihom Macík a Foltán nedokázal zareagovať.

Už ani záverečná hra bez brankára Nitre nepomohla a Poprad získal plný počet bodov.

Hlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Ako je súper spokojný, tak my sme nespokojní. Odohrali sme výborný zápas s Košicami, prehrali sme. Rovnako dobre sme hrali vo Zvolene a prehrali 0:1. Určite nemôžeme povedať, že by mala prvá formácia formu, ale všetky útoky sa postupne prepadávajú. Nie je to kompaktný výkon, aký by sme si predstavovali. Je to určitá fáza sezóny, keď sa mužstvo z ľahkej hry prepadlo do upracovanosti. Potrebujeme zjednodušiť hru."

František Štolc, asistent trénera Popradu: "Z Nitry odchádzame veľmi spokojní. Sme radi za tri body, ktoré sa z Nitry odnášajú ťažko. Už si ani nespomínam, kedy sme naposledy v Nitre vyhrali. Podali sme kolektívny výkon a eliminovali sme súpera. Bolo to o góloch v presilovkách a ubránených oslabeniach."

HK Nitra - HK Poprad 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)

Góly: 15. Pupák (Scheidl, Lantoši), 32. McCormack (Slovák, Lantoši), 34. Versteeg (Kollár, Čaládi) - 24. D. Brejčák, 25. Zagrapan (Takáč, P. Svitana), 35. Takáč (Zagrapan), 38. Paukovček (D. Bondra), 54. Macík (D. Brejčák).

Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0,rozhodovali: Adamec, Babic (Maď.) - Krajčík, Soltész (Maď.),1 972 divákov

Nitra: Šimboch (41. Foltán) - McCormack, Mezei, Morrison,Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rais -Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Hrušík, Kerbashian,Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - A. Kollár, Čaládi,Pätoprstý.

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti,Petran, Erving, Ťavoda - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Kundrik, Heizer, Olejník- R. Macík, Mlynarovič, Belluš - Lichanec.