Sportnet|26. feb 2019 o 20:21

Fanúšikovia si užijú východniarske derby.

Tipsport liga: HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a HK Poprad: fotogaléria

26.2.2019

BANSKÁ BYSTRICA, POPRAD. Hokejisti už istého víťaza základnej časti z Banskej Bystrice podľahli v utorňajšom dohrávanom stretnutí 22. kola najvyššej slovenskej súťaže Popradu 2:5.

Úvodná polovica zápasu lepšie vyšla "kamzíkom".

Brankár Patrik Nechátal si držal čisté konto a zásluhou Adriána Valiguru a Justina Buzeea viedli hostia dvojgólovým rozdielom.

Po skončení druhej tretiny však svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav. V 31. min využil presilovú hru Brock Higgs a o 103 sekúnd neskôr vyrovnal kapitán Tomáš Surový.

Záverečné dejstvo lepšie zvládli hráči Popradu. V 48. min skóroval Samuel Mlynarovič, v poslednej minúte stretnutia ešte trafili puk do prázdnej bránky Samuel Takáč a vo vlastnom oslabení Martin Belluš.

Už teraz je jasné, že Poprad začne play-off na ľade Košíc.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: Gratulujem Popradu k víťazstvu. Robil nám problém prechodu súpera do nášho obranného pásma, mali ho hostia veľmi dobrý, boli aj rýchli. Chceli sme ich v strednom pásme spomaliť, čo sa nám nie vždy darilo. Napriek tomu sme si vytvorili šance, no nemali sme toľko šťastia, aby sme ich premenili a dali viac než dva góly. Chcem pochváliť aj Poprad, celú sezónu hral dobre. Možno sa s ním stretneme aj v semifinále, takže máme na čom pracovať, aby sa nám proti ním lepšie darilo.

Roman Stantien, tréner Popradu: Chcel by som v prvom rade poblahoželať trénerovi Banskej Bystrice k víťazstvu v základnej časti. Čo sa týka zápasu, sme radi, že sme lídra súťaže na jeho ľade zdolali, i keď už o nič nešlo. My si vážime každú výhru nad silným súperom, zvlášť ako je Bystrica. Neviem, čím to je, že sa nám proti tomuto súperovi darí. Možno chlapci vedia podvedome o sile majstra, vedia sa viac zmobilizovať a namotivovať na tento tím ako keby hrali proti niekomu, kto je rádovo nižšie v tabuľke. Je však ešte čo vylepšovať, hlavne presilovky by nám mohli viac vychádzať.

Tomáš Surový, kapitán Banskej Bystrice: Chceli sme vyhrať tento zápas, ale s Popradom je to vždy medzi nami vyrovnané, takže žiaľ, dnes sme prehrali. Musíme sa teraz dobre pripraviť na play-off, to bude najdôležitejšie. Sme radi, že sme vyhrali základnú časť súťaže a máme trofej Dušana Pašeka, je to výsledok sedemmesačnej práce, no najvyšší cieľ nás iba čaká.

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Góly: 31. Higgs (T. Surový), 32. T. Surový - 10. Valigura (Paločko, Heizer), 21. Buzzeo (Brejčák, K. Karalahti), 48. Mlynarovič (Petran, S. Takáč), 60. S. Takáč (D. Bondra, Erving), 60. Belluš

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Nagy (Maď.) - Synek, Soltész (Maď.), 2492 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Lisutin - Glenn, Mihálik, Biro, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Petrinec - M. Bartánus, Higgs, Zigo - Lamper, T. Surový, Šoltés - Matoušek, A. Šťastný, Koper - Gabor, Češík, Kabáč

Poprad: Nechvátal - Brejčák, K. Karalahti, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Petran - Buzzeo, K. Miller, D. Bondra - Paločko, Heizer, Valigura - Abdul, Mlynarovič, S. Takáč - Belluš, Macík

Tabuľka

Konečná tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po základnej časti:

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátali 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci zdolali Banskú Bystricu, play off bude s oceliarmi