Slovenskí volejbalisti zdolali v Zlatej EL Belgičanov a obsadili tretiu priečku

Ilustračné
Ilustračné (Autor: archív)
SITA|15. jún 2019 o 21:09

Prvý set sme prehrali,ďalšie tri už skončili v náš prospech.

POPRAD. Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v záverečnom šiestom zápase Zlatej európskej ligy 2019 nad Belgickom 3:1 na sety.

Zverenci Andreja Kravárika síce úvodné dejstvo prehrali, ale napokon si pripísali na konto druhé víťazstvo.

V A-skupine obsadili konečnú tretiu priečku so ziskom šiestich bodov.

Víťazom s miestenkou na Final 4 sa v predstihu stali reprezentanti Turecka.

Lepšie začali hostia

V popradskom zápase boli spočiatku lepší Belgičania a prvý set vyhrali pomerom 25:21.

Po zmene strán sa výkon slovenských volejbalistov zlepšil, súpera ani raz nepustili do vedenia a napokon druhé dejstvo vyhrali rozdielom troch bodov.

Zlepšený výkon mužstva okolo nahrávača Juraja Zaťka pokračoval aj v tretom sete, v ktorom sa Belgičania znovu k ničomu výraznejšiemu nedostali.

Dvakrát viedli rozdielom jedného bodu, ale napokon sa museli pred súperom skloniť po výsledku 20:25.

Rozuzlenie štvrtého setu nastalo v samotnom závere pri podaní Tomáša Kriška.

Ten prišiel na servis za stavu 19:20, no piatimi bodmi v rade vytvoril Slovensku rozhodujúci náskok.

Zverenci Andreja Kravárika sa tak revanšovali Belgicku za prehru z úvodného merania síl, keď mu podľahli 2:3 na sety.

Slovensko - Belgicko 3:1 (-21, 22, 20, 21)

120 minút,

rozhodovali: Roy Bensimon (Izr.) a Lukáš Kráľovič (SR)

Zostava a body SR: Kriško 19, Ondrovič 12, Zaťko 4, J. Kováč 5, Gavenda 19, Pavelka 8, liberá Vitko, Kurej (Jendrejčák, Palgut, Lamanec 1, Lux, Kyjanica, Firkaľ)

Tabuľka A-skupiny:

1. Turecko 5 5 0 15:2 15

2. Lotyšsko 5 3 2 11:9 10

3. Slovensko 6 2 4 9:15 6

4. Belgicko 6 1 5 8:17 2

Domov»Sportnet na východe»Slovenskí volejbalisti zdolali v Zlatej EL Belgičanov a obsadili tretiu priečku