Popradčania sa vracajú z Budapešti s debaklom

(Autor: TASR)
TASR|25. okt 2019 o 21:59

Súper im nadelil až sedem gólov.

BUDAPEŠŤ, POPRAD. Hokejisti MAC Újbuda zvíťazili v piatkovom zápase 16. kola Tipsport ligy doma nad HK Poprad 7:3.

Priebeh stretnutia

Piatkové 16. kolo Tipsport ligy prinieslo vzájomný súboj dvoch najslabších tímov podľa aktuálnej formy z posledných zápasov - tímov z Budapešti a Popradu.

Domáci sa do prvej vyloženej šance prepracovali už po minúte hry. Mikrosúboj medzi McNallym a Halom vyznel lepšie pre brankára "kamzíkov", ktorý puk za svoj chrbát nepustil.

Poprad sa presadil hneď zo svojej prvej vážnejšej šance. Perfektne zakombinoval celý druhý útok hostí. Na konci série prihrávok bol v zakončení neomylný legionár z Francúzska Leclerc - 0:1.

Domáci kontrovali o tri minúty. Skrytou strelou sa prezentoval Orban a bolo vyrovnané.

Vzápätí šiel MAC do vedenia. Po buly našiel spoza bránkovej čiary Langkow časovanou prihrávkou Garáta a popradský brankár nemal žiadnu šancu - 2:1.

Z gólového filmu prvej tretiny to ale nebolo všetko. Na konci 14. minúty aj s prispením šťasteny tečoval Mlynarovič puk tesne pred Bálizsom a ten skončil na prekvapenie tribún v sieti - 2:2.

Gólová naháňačka pokračovala aj po prvej prestávke. Na začiatku 26. minúty sa počas signalizovaného vylúčenia hráča hostí presadil Szigeti. Ten poľahky dorazil puk poskakujúci po bránkovisku po nacvičenej akcii MAC.

Na opačnej strane zazvonil na konštrukciu Halászovej bránky Takáč. V polovici zápasu vyhrávali domáci už o dva góly.

V presilovej hre sa z následných dorážok presadil Tomáš Klempa - 4:2.

V 31. minúte "kamzíci" ťažili z dôrazu mladíka Reného Svitanu a ním vybojovaný puk poslal pod hornú žŕdku Matej Paločko - 4:3.

Domáci často faulovali a Popradu tak po ataku McNallyho na brankára Haloa darovali dokonca krátku 30-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

Hostia v nej nedokázali ani len dostať puk do útočného pásma.

Tesne pred druhou prestávkou to pred Halászom horelo, ale poskakujúci puk sa cez bránkovú čiaru nedostal.

Tretia tretina sa začala vlažne z oboch strán. Hokejisti MAC rozobrali hosťujúcu obranu do poslednej skrutky v 49. minúte. Do prázdnej bránky Popradu na 5:3 zasunul puk Bodó.

Hororový zákrok predviedol popradský brankár Halo v 54. minúte, keď napodobnil futbalového kikséra Kariusa. Stretch iba oblúkom z vlastnej polovice klziska nahadzoval puk do útočného pásma, ktorý po ťažko uveriteľnom zákroku brankára Popradu skončil v sieti.

Debakel hostí sfinalizoval dve minúty pred koncom riadnej hracej doby nekompromisným bekhendom dvojgólový strelec zápasu Klempa - 7:3.

Hlasy po zápase

Gergely Majoross, tréner MAC Újbuda: "Po dlhom čase sme žiadali hráčov o každú maličkosť a detaily v hre, ktoré skladajú celú mozaiku. Vyžadovali sme od nich nasadenie počas celých 60 minút hry. Rozhodujúce bolo, že sme ubránili sedem oslabení a naopak sme sa gólov presadili v našich presilovkách. Vyhrali sme zaslúžene."

Ján Šimko, asistent tréner HK Poprad: "Zápas sme si predstavovali úplne inak po energickom výkone, ktorý sme predviedli doma so Zvolenom. Nezvládli sme tretiu tretinu. Po dvoch tretinách sme pritom boli v hre o body. Súper potrestal naše individuálne chyby, zápas sme si prehrali sami."

MAC Újbuda - HK Poprad 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)

Góly: 12. Orban, 13. Garát (Langkow, Bodó), 26. Szigeti (Langkow, McNally), 29. Klempa (Pitt, Stretch), 49. Bodó (McNally, Carlisle), 54. Stretch (Carlisle), 59. Klempa (Sorfon, Pitt) - 9. Leclerc (Takáč, Erving), 14. Mlynarovič (Handlovský, Česánek),31. Matej Paločko (R. Svitana, Králik), Rozhodovali: Adamec, Novák - Kacej, Synek - Jonák, vylúčení: 7:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 550 divákov

Újbuda: Halász - Garát, Carlisle, McNally, Macaulay, Pozsgai, Fejes, Bugár, Schlekmann - Terbócs, Stretch, Sorfon - Szigeti, Langkow, Bodó - Orban, Pitt, Klempa - Majoross, Nagy, Pápa

Poprad: Halo - Kozák, Magovac, Brejčák, Ulrych, Erving, Kramár, Česánek, Fabian - Bjalončík, Paukovček, Vandas - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Handlovský, Mlynarovič, Kundrik - Králik, Matej Paločko, R. Svitana