Nezabudnuteľné víťazstvo Olcnavy nad Odorínom

Veľký zápas s dramatickým koncom. Medzi pamätné zápasy na olcnavskom ihrisku sa zaradil aj súboj tretieho kola, v ktorom Olcnavčania v posledných sekundách nadstaveného času dokázali poraziť Odorínčanov. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|23. aug 2016 o 00:00

Tretie pokračovanie mala na programe najvyššia oblastná futbalová súťaž na Spiši.

SPIŠ. Už dopoludňajšie výsledky naznačili, že ani v treťom kole nebude núdza o prekvapenia. Rezerva Spišskej Novej Vsi dopoludnia doma vysoko podľahla Spartaku Bystrany 2:5. Ťahákom kola bol súboj dovtedy neporazenej Olcnavy proti Odorínu.

Dvesto divákov videlo skvelý futbal, veľkú drámu v závere a o tomto stretnutí sa ešte bude dlho hovoriť. Na prvé tri body čaká nováčik z Tepličky, ktorý uhral v Jaklovciach prijateľnú remízu.

Doma nezaváhali Margecany a SŠM Bystrany. V kermešskom stretnutí Jamník sa presadil proti Mníšku nad Hnilcom až v druhom polčase.

Sp. Nová Ves B – Spartak Bystrany 2:5 (1:3)

Už prvý polčas naznačil, že snaživí hostia môžu uhrať dobrý výsledok. K trom gólom pridali ešte dva. Domáci Hrušovský na všetko gólovo nestačil a tak prvé prekvapenie kola bolo na svete.

Góly: 18., 51. Hrušovský – 43., 45. M. Žiga, 38., 57. J. Horváth, 53. T. Žiga. ŽK: Gabriš – Žiga. Pred 100 divákmi rozhodoval D. Bobko. SNV B: Kuchár – Michal, Liška, Barbuš – Krempaský, Dunka, Jurjak, Kalafut, Gabriš – Širila, Hrušovský, striedal: Kinik. SPARTAK BYSTRANY: Kandráč – P. Kandráč, Žiga, Žiga – Šándor, Žiga, Žiga, Ferko, Žiga – Horváth, Žiga, striedali: Horváth, Pecha.

Jaklovce – Teplička 1:1 (0:0)

Napínavé a dramatické stretnutie malo dlho nerozhodný stav, hoci domáci mali zopár sľubných príležitostí. Až v 67. minúte sa Jaklovce ujali vedenia, ale z prvého gólu sa tešili len osem minút. Nakoniec stretnutie skončilo remízou, no ťažko povedať, či spravodlivou.

Góly: 67. R. Humeňanský – 75. Tekáč. ŽK: Macejko, Kandra – Dulák, Vikartovský, Vojtko. Pred 100 divákmi rozhodoval Kožár. JAKLOVCE: Kočík – Macejko, Humeňanský, Mikluš – Šima, Janiga, Kandra, Tomaško, Hrobko – Elek, Janiga. TEPLIČKA: Tekáč – Dulák, Uhrinovský, Valovičn – Hamrák, Vikartovský, Hudáček, Tekáč, Vojtko – Hlucháň, Lesnický, striedali: Hudran, Varkonda, Koňak.

Chrasť n/H – Letanovce 3:1 (0:1)

Tradičný gólový strelec Barabas otvoril gólový účet aj v treťom zápase za sebou. Lenže podobne ako v Margecanoch, či doma so SŠM Bystrany Barabasov gól skôr mužstvu poškodí, ako pomôže. Hostia sa upriamili na jednogólový náskok a zabudli na Turčanika, ktorý zaznamenal čistý hetrik.

Góly: 51., 81., 90. Turčanik – 40. Barabas. ŽK: Olejník – Jochman, Toporcer, Šefčík, Neupauer. Pred 50 divákmi rozhodoval Pekár. CHRASŤ n/H: Jančár – Olejník, Baluch, Filip – Augustin, A. Augustin, Čuchran, P. Augustin, Melega – Turčanik, Petruško, striedali: Holub, Forgač. LETANOVCE: Jochman – Mihalik, Barabas, Uhrín – Toporcer, Zalibera, Žoldák, Nemčík, Šefčík – Kováč, Neupauer, striedali: Šarišský, Kubičár, Barabas, Pecha.

Bystrany – Gelnica 2:1 (0:1)

Len v priemernom šiestoligovom zápase dali o sebe opäť vedieť nestarnúci futbaloví elegáni Milan Jochman a kanonier Ján Suchý, ktorí zabezpečil domácim tri body.

Góly: 84. Jochman, 88. Ján Suchý – 39. Petko. ŽK: Rothmajer, Žiga, Tomaško. Pred 40 divákmi rozhodoval Džubák. SŠM BYSTRANY: Klešč – Lipovský, Suranovský, Pavol – Jochman, Suchý, Lipovský, Košár, Jevoš – Kovalčík, Pacák, striedali: Kekeľ, Suchý, Pavľák. GELNICA: Rothmajer – Žiga, Sewczuk, Števlík – Farkaš, Bodnár, Dominik Bodnár, Petko, Kollár – Lacko, Kisel, striedali: Kamencza, Kollár, Tomaško.

Olcnava – Odorín 4:3 (2:3)

Po obrovskej chybe domácej obrany hostia po 100 sekundách viedli. V 27. minúte po Košíkovom „vlastenci“ opäť Odorín viedol 2:1. A do tretice – po pokutovom kope Meleka Odorín viedol znova 3:2. V 90. minúte mali Odorínčania obrovskú šancu za stavu 3:3, aby definitívne rozhodli stretnutie.

V nadstavenom čase v posledných sekundách domáci zahrávali rohový kop a K. Melega rozjasal domáce publikum. Bol to nezabudnuteľný zápas, s dramatickým priebehom a výborným výkonom v podaní obidvoch mužstiev. V 6. lige takéto stretnutia sú ozdobou celej súťaže.

Góly: 14. Olejník, 27. Košik, 38. Samoľ, 90. K. Melega – 3. Repaský, 27. Košik, 45. Melek. ŽK: Rusnák, Košik, Petrov, Palko, Samoľ – Polkabla, Goduľa, Čuj, Repaský, Bobko. Pred 200 divákmi rozhodoval Čuj. OLCNAVA: Rusnák – Košik, Petrov, Palko – Pollák, Geletka, Melega, Olejník, Samoľ – Halula, Komara, striedali: Kaščák, Melega. ODORÍN: Duľa – Maxim, Bednár, Polkabla – Goduľa, Baluch, Slanina, Čuj, Repaský – Melek, Bobko, striedali: Fabian, Jánošík.

Jamník – Mníšek n/H 3:0 (0:0)

V kermešskom stretnutí hostia odolávali celý prvý polčas. Gól Ondru na začiatku druhej časti hry Jamníčanov naštartoval k lepšiemu výkonu a pridali ďalšie dva góly.

Góly: 47. Ondra, 52. Grzyb, 66. Lipták. Pred 100 divákmi rozhodoval Novotný. JAMNÍK: Mišenda – Baláž, Ondra, Bednárz – Jakuba, Farkašovský, Grzyb, Lipták, Kočiš – Hritz, Hudzik, striedali: Čuj, Faith, Kurila, Figmik. MNÍŠEK N/H: Lorinc – Marcinko, Plachetka, O. Plachetka – Kohler, Palaščák, Pavol Palaščák, Žiga, Rešovský – Štark, Vartovník, striedali: Duch, Rešovský, Štark, Augustin.

Margecany – Markušovce 3:1 (2:0)

Domáci kontrolovali priebeh zápasu a postupne si vypracovali gólový náskok. Hostia korigovali výsledok v posledných sekundách zápasu.

Góly: 12. Papcun, 23. Varga, 51. Vojtek – 90. Kalafut. ŽK: Varga, Furajtár – Jánošík, Krajčir, Stašik. Pred 100 divákmi rozhodoval Kotrady. MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Kormoš, Bandžuch – Varga, Hoščuk, Papcun, Hudák, Furajtár – Vojtek, Kaľavský, striedal: Očvar. MARKUŠOVCE: Čuchran – Kalafut, Krajčir, Michal – Pavlovský, Jarab, Kočiš, Jánošík, Stašik – Mrovčák, Ondrejčák, striedal: Jánošík.

1. Olcnava    3    3    0    0    10:4    9
2. Jaklovce    3    2    1    0    6:3    7
3. Spartak Bystrany    3    2    0    1    7:5    6
4. SŠM Bystrany    3    2    0    1    6:4    6
5. SNV B    3    2    0    1    6:6    6
6. Margecany    2    1    1    0    4:2    4
7. Letanovce    3    1    1    1    4:4    4
8. Jamník    2    1    0    1    2:1    3