Teplička stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne

Jamníčania druhý raz bodovali vonku naplno. V stretnutí SNV B – Jamník (0:1) z množstva gólových šancí Jamníčanom nakoniec stačil na tri body jeden presný zásah. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|13. sep 2016 o 00:00

V šiestej lige na Spiši sa hralo šieste kolo, o zaujímavé momenty nebola núdza.

SPIŠ. Dopoludnia Gelničania držali krok s lídrom tabuľky. Jamníčania opäť prekvapili vonku plným bodovým ziskom. V popoludňajšom letnom počasí schladil Markušovčanov nováčik z Letanoviec tesným víťazstvom.

Veľká dráma bola v Tepličke, ktorá dva góly inkasovala v samotnom závere. Poradie na čele tabuľky je veľmi vyrovnané, veď rozdiel medzi prvým a siedmym mužstvom je len trojbodový.

Za pozornosť stojí aj fakt, že v tomto šiestom kole strieľali góly na Spiši dobré známi kanonieri.

Spartak Bystrany – Gelnica 5:2 (2:2)

Po úvodnej dvadsaťminútovke Gelničania viedli o gól, ale do polčasu stihli domáci vyrovnať. Po zmene strán už padali góly len do jednej brány.

Góly: 45., 83. Ferko, 17. Š. Žiga, 61. M. Horváth, 89. M. Žiga – 1. D. Bodnár, 21. Kruželák. ŽK: Žiga, Šandor – Žiga, Števlík. Pred 150 divákmi rozhodoval Jochman. SPARTAK BYSTRANY: Kandráč – Kandráč, Žiga, Žiga – Šándor, Žiga, Ferko, Žiga, Horváth – Žiga, Macko, striedali: Žiga, Žiga, Horváth, Žiga. GELNICA: Kamencza – Žiga, Sewczuk, Kruželák – Števlík, Petrík, Bodnár, Petko, Bodnár – Kollár, Kisel, striedali: Lacko, Farkaš, Dudy.

SNV B – Jamník 0:1 (0:1)

Ak aby po prvom polčase Jamníčania viedli aj 4:0, nikto by ani slovko nepovedal. Hráči hostí sa predbiehali v zahadzovaní vyložený gólových šancí. Po zmene strán sa hostia sústredili na pozornú obranu, cez ktorú sa domáci len ťažko prebíjali. Nakoniec si Jamníčania v kvalitnom stretnutí tri body ubránili.

Gól: 20. Brandobur. ŽK: Labanc – Ondra. Pred 100 divákmi rozhodoval Petruška. SNV B: Kuchár – Krempaský, Macala, Jurjak – Vojtila, Michal, Labanc, Kalafut, Cibelenko – Dunka, Širila. JAMNÍK: MIšenda – Baláž, Ondra, Bednárz – Jakuba, Farkašovský, Grzyb, Lipták, Hritz – Brandobur, Hudzik, striedali: Čuj, Faith.

Mníšek n/H – Chrasť n/H 2:1 (0:1)

Domáci strelili v tomto stretnutí tri góly, ale nakoniec si tesné víťazstvo ubránili. Chrasťania viedli po polčas „vlastencom“, ale znovu si obul strelecké kopačky domáci kanonier Matej Žiga.

Góly: 70., 81. Žiga – 38. Štark – vlastný. ŽK: Štark – Čuchran. Pred 100 divákmi rozhodoval Džubák. MNÍŠEK n/H: Duch – Marcinko, Plachetka, Kohler – Ujozák, Šveda, Žiga, Štark, Augustin – Vartovník, Štark, striedali: Palaščák, Rešovský, Jašminský, Palaščák. CHRASŤ n/H: Jančár – Olejník, Baluch, Filip – Petruško, Augustin, Čuchran, Augustin, Melega – Turčanik, Dirda, striedali: Faltin, Holub.

Teplička – SŠM Bystrany 1:3 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase do vedenia išli ako prví hostia zásluhou nestarnúceho kanoniera Jána Suchého. Tri minúty pred koncom Kozela už takmer zabezpečil remízu, ale to ešte hostia nepovedali posledné slovo a v posledných sekundách strhli vedenia na svoju stranu.

Góly: 87. Kozela – 48. Ján Suchý, 90. Pacák, 90. Jevoš. ŽK: Dulák – Suchý. Pred 100 divákmi rozhodoval Čuj. TEPLIČKA: Tekáč – Majko, Hudran, Uhrinovský – Hamrák, Dulák, Votjko, Lesnický, Hlucháň – Vikartovský, Hudáček, striedali: Varkonda, Kozela. SŠM BYSTRANY: Klešč – Suranovský, Suchý, Pavol – Jochman, Lipovský, Pacák, Suchý, Jevoš – Košár, Jevoš, striedali: Mikula, Kekeľ, Pavľák.

Markušovce – Letanovce 1:2 (0:1)

Nováčik z Letanoviec od prvého kola je príjemným prekvapením súťaže. Ostrostrelec Barabas opäť otváral gólový účet. Z pokutového kopu domáci vyrovnali, ale Šefčík v závere zabezpečil Letanovciam tri body.

Góly: 70. Kalafut – 30. Barabas, 88. Šefčík. ŽK: Jánošík, Jarab – Neupauer. Pred 30 divákmi rozhodoval Kožár. MARKUŠOVCE: Čuchran – Kalafut, Krajčir, Michal – Pavlovský, Jánošík, Stašík, Olšanský, Kočiš – Ondrejčák, Jarab, striedali: Szynalik, Holub. LETANOVCE: Jochman – Kubičár, Mihalik, Barabas – Uhrín, Murín, Toporcer, Zalibera, Žoldák – Šefčík, Neupauer, striedali: Kubičár, Podolinský, J. Barabás.

Olcnava – Jaklovce 2:1 (1:0)

Kvalitné stretnutie popredných tímov 6. ligy rozhodli domáci kanonieri. Na Olejníkov presný zásah odpovedal Mikluš. O tom, že tri body ostanú doma rozhodol excelentný strelec Matúš Samoľ.

Góly: 30. Olejník, 86. Samoľ – 55. Mikluš. ŽK: Štofko, Humeňanský. Pred 150 divákmi rozhodoval Martinko. OLCNAVA: Rusnák – Košík, Pollák, Geletka – Melega, Samoľ, Olejník, Halula, Melega – Pollák, Halula, striedali: Petrov, Komara, Čech. JAKLOVCE: Kočik – Macejko, Kandra, Šima – Mikluš, Kulín, Štofko, Humeňanský, Elek – Hrobko, Janiga.

Odorín – Margecany 3:2 (2:0)

Po góle Balucha už mali Odorínčania pohodlný náskok, no v závere zápasu sa poriadne sústredili na obranu, aby udržali jednogólové vedenie.

Góly: 34. Maxim, 42. Melek, 52. Baluch – 67. Bandžuch, 74. Papcun. ŽK: Maxim, Lesnický – Varga, Papcun, Hudák. ČK: Hudák. Pred 150 divákmi rozhodoval Novotný. ODORÍN: Duľa – Maxim, Bednár, Baluch – Čuj, Stoličný, Bobko, Melek, Polkabla – Fabian, Lesnický, striedali: Slanina, Štrauch. MARGECANY: Stanislav – Kormoš, Bandžuch, Varga – Hoščuk, Papcun, Hudák, Kaľavský, Puškáš – Antoš, Čarnoky, striedali: Novotný, Furajtár.