Kamzíci sú stále bez bodu, nestačili na Banskú Bystricu

(Autor: ilustračné - TASR/František Iván)
Sportnet|14. sep 2016 o 20:41

Hokejisti HK Poprad podľahli pred svojím publikom HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zostávajú aj po 3. kole Tipsport ligy 2016/2017 bez zisku bodu, keď v stredu podľahli pred svojím publikom  HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4.

Priebeh stretnutia

Obe mužstvá boli pred vzájomným zápasom bez víťazstva a tak sa čakal v Poprade obojstranne zaujímavý zápas. Lepšie ho začali hostia, keď v 11. minúte strelou spoza brániaceho hráča skóroval Róth. Viac z hry mali hostia, ale z medzikružia mohol vyrovnať Kroták.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až v druhom dejstve. Najprv po peknej  kombinácii v presilovke vyrovnal nestarnúci Kroták a naštartoval  domácich k výraznejšej útočnej aktivite. Počas tlaku "kamzíkov" zaujal Lapšanský, ktorý ani na trikrát nedokázal dostať puk za už prekonaného brankára "baranov" Bacashihuu.

Snahu Popradu preto následne otupil v početnej výhode Matuškin - 1:2. O dve minúty si popradskú obranu vychutnal Bezúch a gólostroj hostí zakončil v 36. minúte strelou z prvej do odkrytej časti brány znova Matuškin a opäť vo výhode o jedného hráča.

Pred druhým odchodom do šatní sa ešte Popradu podarilo po vylúčení Ťavodu znížiť z hokejky kanadského obrancu Cuttinga - 2:4.

V tretej časti hry sa Popradčania do súvislejšieho tlaku nedostávali aj vinou vylúčení. Hostia umne kontrolovali hru a pozorne bránili, preto na Bacashihuu smerovalo minimum striel.

Minútu pred koncom domáci stiahli z hry brankára a pokúšali sa korigovať stav stretnutia, avšak bez úspechu.

Hlasy trénerov

Petr Jonák, tréner Popradu: "My nie sme spokojní, nikto nechce  prehrávať. Postupne musíme pracovať na určitých častiach hry, mali sme tam určité medzery a výpadky. V druhej tretine sme najprv vyrovnali, ale potom nám tam vypadla koncentrácia, čo nám rozhodlo zápas. V tretej tretine sme síce mali viac hry, ale šance sme nevyužili, obaja gólmani predviedli výborné výkony."

Vladimír Orságh, tréner Banskej Bystrice: "V prvej tretine sme, myslím si, mali troška viac z hry aj puk na našich hokejkách. Zaslúžene sme išli do vedenia. V druhej tretine sme zbytočnými vylúčeniami dostali domácich na koňa a následne vyrovnali. Potom sme dali tri rýchle góly, ale niektorými zbytočnými rozhodnutiami sme si komplikovali život. Posledných desať minút tretej tretiny sme domácich do väznejších šancí už nepúšťali a hrali sme organizovanejšie. Brankári zachytali dobre, s víťazstvom sme spokojní."

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 3. kolo - streda:

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

Góly: 29. Kroták (R. Scuhý, Troliga), 37. Cutting (Lapšanský) - 11. Róth (Ťavoda), 32. Matuškin (T. Surový, Maione), 34. J. Bezúch (I. Ďatelinka), 36. Matuškin (Kafka, Maione)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, , presilovky 2:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Novák - Kollár, Smrek, 920 divákov

Zostavy:

Poprad: Fernstrõm - Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda,Cutting, Pokovič, D. Šterbák - Štrauch, Zagrapan, Kroták -Tibenský, Lichanec, Lapšanský - Matej Paločko, Troliga, D.Bondra - R. Vácalv, Ježek, Výhonský

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš,Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ferleťák, Ťavoda -Kafka, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno -Lamper, M. Češík, Andrisík - Róth, Tamáši

HK Orange 20 1 0 0 0 0 0 1 1:7 0

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehrypo predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Kamzíci sú stále bez bodu, nestačili na Banskú Bystricu