Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Dobrý futbal, výborná atmosféra. V Poprade chýbali len góly

Domáci hovoria po zápase s VSS Košice o strate dvoch bodov.

Šláger nemal víťaza. Poprad remizoval s VSS Košice 0:0.
Šláger nemal víťaza. Poprad remizoval s VSS Košice 0:0. (Zdroj: Richard Hudeček)

POPRAD. Dlho očakávaný šláger 7. kola druhej ligy v skupine Východ medzi domácim FK Poprad a FC VSS Košice priniesol bezgólovú remízu. Predovšetkým v druhom polčase sa však bolo na čo pozerať.

Lepšie začali favorizovaní hostia, ktorým patrila úvodná štvrťhodina. Následne sa hra presťahovala medzi šestnástky, keď sa oba celky zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu.

Po obrátke sa obraz hry zmenil. Domáci prepli na vyšší rýchlostný stupeň a častejšie zatápali košickej obrane.

Ich tlak sa stupňoval, strelili aj gól, ktorý však pre ofsajd neplatil.

V závere sa útoky prelievali z jednej strany na druhú a oba tímy túžili po víťazstve.

Po Grucovej strele sa lopta obtrela o brvno a ani tutovka Popradčanov v posledných sekundách už zmenu skóre nepriniesla.

„Videli sme obojstranne celkom útočný futbal s dobrým pohybom a dostatkom šancí na oboch stranách. Chlapcom môžem za výkon len poďakovať, až do konca išli za víťazstvom. Chýbalo nám trošku šťastia a viac pokoja pri zakončení v šestnástke. Je to pre nás strata dvoch bodov,“ uviedol tréner FK Poprad Pavol Mlynár.

Výborná atmosféra v NTC

Stretnutie sa hralo vo výbornej futbalovej atmosfére pred vyše tisíc divákmi. Postarali sa o ňu fankluby oboch táborov.

„Hralo sa vo výbornej atmosfére. Prispeli k tomu fanúšikovia oboch táborov, za čo im treba poďakovať. Mali sme dobrý vstup do zápasu. V prvej polovici prvého polčasu sme hrali dobre. Potom prevzali iniciatívu domáci. Bol to ale viac-menej medzišestnástkový futbal. Obe obrany dobre pracovali, streleckých možností nebolo veľa. Druhý polčas sa už musel páčiť aj divákom. Hralo sa hore - dolu. Oba tímy chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Boli úseky, kedy sme mali navrch my, inokedy Poprad. Domáci hrozili hlavne v závere zo štandardných situácií. Mali veľmi dobrých hlavičkárov, čo nám robilo problémy. Remíza je spravodlivá,“ skonštatoval tréner FC VSS Košice Jozef Majoroš.

Prečítajte si tiež: II. liga: Šláger v Poprade nemal víťaza, na čele je VSS Košice Čítajte