Hokejové derby Popradu s Košicami malo výbornú úroveň.

Výborné derby. Poprad s Košicami predviedli divákom kvalitný hokej.
Výborné derby. Poprad s Košicami predviedli divákom kvalitný hokej. (Zdroj: Richard Hudeček)

POPRAD.  Výborný hokej prinieslo tradičné východniarske derby pod Vysokými Tatrami.

Hoci podľa papierových predpokladov sa očakával súboj Dávida s Goliášom, stretnutie bolo vzácne vyrovnané.

Z najtesnejšieho víťazstva 4:3 až po samostatných nájazdoch sa napokon radovali hostia.

Prečítajte si tiež: Východniarske derby zvládli po nájazdoch lepšie Košice Čítajte

Najrýchlejší gól sezóny

Kamzíci začali ako z partesu. Už v 15. sekunde sa najrýchlejším gólom v aktuálnej sezóne Tipsport ligy prezentoval domáci útočník Adam Lapšanský.

Oceliari odpovedali bleskovo, v 6. minúte našiel štrbinu medzi betónmi Šúreka Ladislav Nagy. Aj v druhej tretine sa bolo na čo pozerať. Košice šli do vedenia zásluhou Jankoviča, Poprad kontroval zásahmi Štraucha a Paločka.

Sedem minút pred koncom si vynútil predĺženie hosťujúci Hričina.

„Je škoda, že sme to nedotiahli do víťazného konca, lebo sme odohrali veľmi dobrý zápas. Už po dueli s Novými Zámkami som povedal, že to bude lepšie, no nešlo to tak ako by sme chceli. Musíme ísť postupne, pridať ďalšie dobré zápasy. Určite nás psychicky pozdvihne to, že sme proti Košiciam získali bod. Vzhľadom k priebehu nás však mrzí, že nie sú tri,“ povedal po vydarenom derby krídelník HK Poprad Adam Lapšanský.

Bartánus rozhodol v nájazdoch

Extra bod navyše zabezpečil lídrovi súťaže Marek Bartánus, ktorý sa v samostatných nájazdoch presadil hneď dvakrát a rozhodol.

„Vedeli sme, že v Poprade to bude veľmi ťažké. Súper bol odhodlaný vyhrať, v tabuľke je nižšie a potrebuje body. Som rád, že sme ukázali charakter a hoci máme nahustený program, že sme to zvládli. Je to derby, nikdy sa nám tu nehrá ľahko. Popradčania bojujú, vždy sú to veľmi tesné zápasy,“ skonštatoval hrdina piatkových samostatných nájazdov v Poprade Marek Bartánus.

Zraky košických hokejistov sa už teraz upierajú na Ligu majstrov, keďže v utorok čaká oceliarov dôležitý zápas vo švajčiarskom Fribourgu.