Vybojovala zlato. Veronika Jalowiczorová.
Vybojovala zlato. Veronika Jalowiczorová. (Autor: jgz)
Sportnet|13. okt 2016 o 00:00

Karate klub Shihan Poprad vycestoval do Rijeky len so štvorčlennou výpravou.

POPRAD. Prvý októbrový víkend sa v Chorvátsku, v prímorskej Rijeke, uskutočnil 16. ročník prestížneho medzinárodného turnaja Croatia Open Karate, ktorý bol nominačným turnajom pre kategórie kadetov a juniorov na februárové majstrovstvá Európy 2017 v Sofii.

Takmer stodeväťdesiat klubov z devätnástich štátov prinieslo množstvo kvalitných duelov.

Zároveň však komisia štátnej reprezentácie pozvala zo Shihanu troch pretekárov, ktorí sa uchádzajú o miestenky na európsky šampionát.

Sobotňajší program patril kadetským, juniorským a seniorským kategóriám. Igor Hauser v kategórii športového zápasu kumite kadetov do 52 kg skončil v druhom kole. Lepšie si počínala Monika Pekarčíková medzi kadetkami nad 54 kg, ale cez štvrťfinálové, štvrté kolo sa jej už nepodarilo prejsť. Petru Píchovú medzi juniorkami do 59 kg semifinálová prehra odsunula do repasážnych bojov o bronz, ale tu jej šťastena nepriala a skončila hneď za medailovými priečkami.

Úrodná bola pre Popradčanov nedeľa. Medailovú žatvu začala Andrea Glatzová, ktorá v kategórii súborného cvičenia kata Masters ženy nad 35 rokov skončila bronzová.

V kategórii kumite mladších žiačok do 28 kg nenašla Veronika Jalowiczorová premožiteľku a vybojovala zlato. Barbora Glatzová medzi mladšími žiačkami do 36 kg skončila bronzová.

Obidve to skúsili aj o kategóriu vyššie, v kategórii starších žiačok.

Medzi staršími súperkami sa nestratili a vybojovali ďalšie dve medaile. Veronika Jalowiczorová v kategórii do 32 kg skončila strieborná a Barbora Glatzová do 36 kg zaknihovala druhý bronz.

Marko Jalowiczor medzi mladšími kadetmi do 48 kg skončil po tvrdom údery do krku vo štvrťfinále.

Napriek vyhratému zápasu po diskvalifikácii súpera nemohol pre zranenie nastúpiť do semifinálového duelu a skončil za medailovými priečkami.

Slovenská reprezentácia skončila na turnaji v medailovej bilancii na prvom mieste.

Karate klub Shihan Poprad s jednou zlatou, jednou striebornou a troma bronzovými medailami sa delil s ďalšími dvoma klubmi o dvadsiatu šiestu priečku.

Domov»Sportnet na východe»Shihan si v Rijeke počínal úspešne, Jalowiczorová je zlatá