Michal Krištof z HK Nitra (vpravo) a Peter Lichanec z HK Poprad (vľavo).
Michal Krištof z HK Nitra (vpravo) a Peter Lichanec z HK Poprad (vľavo). (Autor: SITA)
TASR|11. nov 2016 o 20:47

Domácich zdolali presvedčivo, no po troch rozdielnych tretinách.

NITRA/POPRAD. Zápas začali od úvodu obe mužstvá aktívne a boli z toho šance na oboch stranách. Veľkú príležitosť mal v 4. minúte domáci Slovák, ktorý ale nezúročil milimetrovú prihrávku Blackwatera.

Domáca obrana si v 6. minúte nedala pozor na Lichanca, ktorý otvoril skóre 0:1. Už o dve minúty si zobral puk hosťujúci Štrauch, ktorý sa efektnou kľučkou zbavil obrancu a prekonal Valenta 0:2.

Domáci boli aj naďalej zakríknutí. V 15. minúte išli hostia už do trojgólového vedenia zásluhou Rapáča a do nitrianskej brány išiel Foltán.

Domácim chýbal dôraz

Druhá tretina začala podobne ako prvá. Nitrania sa snažili niečo vytvoriť, ale chýbal im dôraz. Popradčania na druhej strane aj naďalej hrozili z rýchlych protiútokov.

V polovici stretnutia Nitra zvýšila aktivitu, ale viacero dobrých pokusov skončilo iba na popradskom brankárovi Šúrekovi.

V 33. minúte zapracoval vo vlastnom oslabení výborne Macík, ktorý získal puk a zadovkou našiel medzi kruhmi Štefanku a ten prestrelil Šúreka 1:3.

Nitra pokračovala v aktívnom prejave a výsledkom toho bol gól v presilovej hre o dvoch hráčov z hokejky Blackwatera 2:3.

Aj pästná výmena

Nitra si v druhej tretine vybojovala zníženie na rozdiel gólu, ale hneď na začiatku tretej tretiny inkasovali domáci z hokejky Krempaského 2:4. Nitrania sa nevzdávali aj naďalej sa snažili tlačiť do brány.

Veľkú šancu na zníženie mal v 49. minúte domáci obranca Ordzovenský, ale jeho tvrdá strela spomedzi kruhov tesne minula bránu Šúreka.

V 52. minúte mali domáci hráči už vyšachovanú obranu aj brankára hostí, ale Šúrek sa ešte dokázal presunúť a zakončenie Blackwatera betónom vykopnúť. V 57. minúte nebezpečne atakoval v strednom pásme Slováka Abramov a vyslúžil si trest do konca stretnutia.

V 58. minúte sme videli pästnú výmenu Versteega s Lichancom. Nitra v závere ešte skúsila hru bez brankára, ale Zagrapan strelil gól do prázdej brány a upravil konečný stav na 2:5.

Štatistika

HK Nitra HK Poprad 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Góly: 33. Štefanka (Macík), 35. Blackwater (K”nig, Milam) - 6. Lichanec (Semorád, Štrauch), 8. Štrauch, 15. Rapáč (Troliga), 43. Krempaský (Lichanec), 60. Zagrapan.

Rozhodovali: Lokšík, Novák Krajčík, Výleta,

vylúčení: 8:12, navyše: Versteeg 10 minút za hrubosť - Abramov 5+DKZ za napadnutie, Lichanec 10 minút za hrubosť,

presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0,