POPRAD. Žiaci a učitelia sa od januára 2017 zapoja do medzinárodného projektu Tajný život mesta, objavovať budú divorastúce rastlinné druhy vo svojom okolí, informovala hovorkyňa Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti, a. s., Poprad Božena Dická.
Cieľom projektu je zvýšenie environmentálneho povedomia o biodiverzite ako dôležitého prvku udržateľnosti miest.
Do projektu sa zapojí 50 slovenských a 50 českých škôl.
Počas dvoch rokov učitelia so žiakmi zmapujú vo svojom okolí biodiverzitu divo rastúcich rastlín.
Mobilná aplikácia
Pri skúmaní im pomôže moderná mobilná aplikácia na ich určovanie.
"Zvedavosť detí aj učiteľov v našej škole nemá hraníc. Preskúmať okolie inovatívnym spôsobom a spojiť moderné technológie s pobytom na čerstvom vzduchu je ideálny nástroj na upútanie žiackej pozornosti. Hrou sa predsa učí najlepšie a najrýchlejšie," povedala Helena Vojteková zo Základnej školy s materskou školou v Jure nad Hronom v okrese Levice.
V rámci projektu každá zapojená škola získa tablety, ktoré budú slúžiť na fotografovanie rastlín a ich určovanie pomocou mobilnej aplikácie Pl@ntNet.
"Očakávame, že projekt podporí prirodzenú zvedavosť detí, vytiahne ich do prírody a ony tak budú môcť spoznať novú, neobjavenú časť svojho mesta či obce. Dostanú priestor aj na zapojenie svojej fantázie a originality pri prezentovaní nových získaných poznatkov verejnosti formou informačnej kampane," uzavrela koordinátorka projektu Ivana Poláčková.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš