Popradčania zmarili nádeje hostí gólom do prázdnej brány

Henrich Ručkay z HK Nitra (vľavo) a Lubor Pokovič z HK Poprad (vpravo) počas hokejového zápasu 27. kola Tipsport ligy HK Poprad – HK Nitra. (Autor: SITA)
TASR|6. dec 2016 o 19:54

Hokejisti Popradu si doma poradili s Nitrou.

POPRAD. V prvej tretine sa pod Tatrami viac nehralo ako hralo. Hernú prevahu z úvodu zápasu hostia pretavili do vedúceho gólu až v 11. minúte.

Šúrekovi zaclonil výhľad spoluhráč Kurali a Piačkova propagačná strela sa zatrepotala v sieti - 0:1. Na opačnej strane dostal Valent dve minúty za úmyselné posunutie bránky.

Hosťom sa na trestnú lavicu nechcelo, za čo dostali za zdržiavanie ďalšie dve minúty. Keď sa konečne po dlhej prestávke začalo opäť hrať, početnú výhodu Popradu o dvoch hráčov na päť minút prerušila zle ukotvená brána.

Gól do šatne

Nitra sa domácej bezzubej presilovke poľahky ubránila, aby z nenápadnej akcie skóroval v 16. minúte bekhendom Lichanech a vyrovnal.

To bol signál pre publikum, ktoré zahádzalo ľad plyšovými hračkami pre deti v núdzi. Lichancov gól musel potvrdiť ešte videorozhodca.

Po ďalšej vynútenej pauze znova udreli "kamzíci" v presilovke gólom do šatne, keď Suchého strelu tečoval Mlynarovič.

Nitra mala i po prvej prestávke viac z hry. Domácich niekedy na dlhé minúty zatvárala v obrannom pásme.

Vyrovnanie prišlo v polovici stretnutia z hokejky Mezeia, ktorý počas presilovkového obliehania Šúrekovej bránky nechytateľne vystrelil od modrej čiary. Jedinú šancu na skórovanie si Popradčania vytvorili pri vylúčení Raisa. Mlynarovič ale sám pred Valentom prestrelil bránu.

Odvolali brankára, dostali gól

Hostia v treťom dejstve doplatili na sériu štyroch vylúčení v rýchlom slede.

Najprv dali domácim 106-sekundový reparát o dvoch hráčov, ale popradskí hokejisti nedokázali nič vymyslieť.

Rozhodujúci gól prišiel až pri vylúčení Paukovčeka, kedy pri signalizovanom vylúčení Blackwatera prepálil Valenta Popradčan Lapšanský - 3:2.

Tri minúty pred koncom trafil do konštrukcie brány Mezei a následne si hosita zobrali oddychový čas.

Pri hre Nitry bez brankára pečatil víťazstvo Popradu 4:2 do prázdnej bránky kapitán Arne Kroták.

HK Poprad - HK Nitra 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 16. Lichanec (Abramov, Štrauch), 20. Mlynarovič (Suchý, Troliga), 50. Lapšanský, 59. Kroták (Bagin, Chaloupka) 11. Piačka (Chalupa), 31. Štefanka (Mezei, Krištof).

Rozhodovali: Jura, Lauff Korba, Bogdaň,

vylúčení: 6:10, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0,

1105 divákov

Zostavy:

Poprad: Šúrek Chaloupka, Fabian, Suchý, Dinda, Kurali, Ježek, Pokovič, Bagin Lapšanský, Zagrapan, Henderson Murček, Mlynarovič, Hvila Kroták, Troliga, Matúš Paločko Abramov, Lichanec, Štrauch

Nitra: Valent Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Pupák, P. K”nig, Bene Macík, Paukovček, Blackwater Štefanka, Krištof, Cope H. Ručkay, Bajtek, D. K”nig Chalupa, Šille, Piačka

Domov»Sportnet na východe»Popradčania zmarili nádeje hostí gólom do prázdnej brány