Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Hokejové derby pod Tatrami rozhodol v predĺžení Nagy

Poprad prehral v 28. kole Tipsport ligy s Košicami 2:3 po predĺžení.

(Zdroj: TASR/Oliver Ondráš ​)

POPRAD. Východniarske hokejové derby v 28. kole Tipsport ligy prinieslo zaujímavý a dramatický zápas.

O výsledku v prospech hostí rozhodol v 64. minúte stretnutia Ladislav Nagy.

Poprad viedol, Košičania otočili

Košičania začali očakávaným tlakom, ale bol to domáci Paločko, ktorý sa ocitol v čistej gólovej šanci.

Z bezprostrednej blízkosti však Habala neprekonal. Hostia sa po fauloch Murčeka a Hendersona dopracovali k dlhej početnej výhode o dvoch hráčov, domácich podržal brankár Šúrek.

V 21. minúte po krídle utiekol obrane "kamzíkov" Boltun, jeho blafák cestu do siete nenašiel. Oceliari udreli o tri munúty v presilovke, nechytateľným švihom spoza brániaceho hráča sa prezentoval Ladislav Nagy - 0:1.

Vyrovnať mohol Dinda a po ňom Lichanec, ale s koncovkou si nepotykali.

Košičania zahadzovali jednu šancu za druhou a keď prežili 46-sekundovú presilovku Popradu o dvoch hráčov, takmer z ničoho skóroval legionár Henderson. Jeho bekhend na začiatku 38. minúty prepadol cez Habala na bližšej žrdi - 1:1.

Domáci pokračovali v sympatickom bojovnom výkone i v tretej tretine. Ich snahu korunoval v 45. minúte Lichanec, keď dostal puk do siete po ideálnom odraze puku od zadného mantinelu.

Poprad takmer pridal aj tretí gól, ale zakončenie Kuraliho zastavila konštrukcia bránky.

Z následného protiútoku trestali hostia. Po Jankovičovej perfektnej prihrávke poslal puk pohodlne do prázdnej bránky Milý - 2:2.

Keď po ďalšej biliardovej akcii zahodil nemožné Bicek, stretnutie išlo do predĺženia. O zisku extra bodu pre Košice rozhodol v 64. minúte dvojgólový hrdina Nagy.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Dokázali sme ustáť presilovky súpera. V druhej časti zápasu sme zatlačili, dali sme druhý gól. Potom sme spravili hrúbku a inkasovali sme. Predĺženie sme hrali zatiaľ najlepšie zo všetkých, spravili sme v ňom minimum chýb. Mužom momentu bol Ladislav Nagy. Sme však šťastní i za bod. Chlapci bojovali za hranicou svojich možností. Ďakujem im za výkon."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "V Poprade sme videli rušné a bojovné stretnutie. V prvej polovici zápasu sme boli aktívnejší my, v druhej zase domáci. Nás v závere stretnutia a predĺženia podržal brankár Habal. Zvíťazili sme vďaka usmerneniu puku Lacom Nagyom."