Jalowiczor je celkovým víťazom Slovenského pohára

Marko Jalowiczor. Víťaz Slovenského pohára.
Marko Jalowiczor. Víťaz Slovenského pohára. (Autor: JGZ)
Richard Hudeček|15. dec 2016 o 00:00

Karatisti bojovali o tituly majstrov Slovenska.

POPRAD. Mestská športová hala v Trnave hostila prvú decembrovú sobotu karatistov, ktorí prišli bojovať o tituly majstrov Slovenska v kategóriách juniorov, kadetov a mladších dorastencov.

Súčasťou šampionátu bolo aj vyhlasovanie víťazov Slovenského pohára pre rok 2016 v jednotlivých súťažných kategóriách.

Z Karate klubu Shihan Poprad si túto prestížnu cenu, za prvenstvo v kategórii kumite mladších dorastencov do 50 kg prevzal Marko Jalowiczor. V súbornom cvičení kata sa v dopoludňajšom programe zo shihanistov predstavili dvaja pretekári.

„Vanesa Jankurová v nabitej kategórii mladších dorasteniek bojovala o bronzovú medailu, avšak tesná prehra 2:3 ju odsunula mimo pódiové umiestnenie. Samuel Bednarčík si svoju formu načasoval lepšie a medzi kadetmi vybojoval bronz,“ povedal tréner Karate klubu Shihan Poprad Ján Glatz.

Medailová Trnava pre Shihan

V športovom zápase kumite sa ako prví predstavili mladší dorastenci. Ďalšiu medailu do popradských radov pridal Adam Chudík, ktorý v kategórii do 45 kg skončil bronzový.

O čosi lepšie sa darilo Markovi Jalowiczorovi, ktorého od majstrovského titulu odsunula tá najtesnejšia prehra 0:1 a tak pre rok 2016 sa musí uspokojiť len s titulom vicemajstra. Adriánovi Kolesárovi sa v kategórii do 40 kg nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov.

Nedarilo sa ani mladším dorastenkám. Kristína Tapferová do 50 kg a Slavomíra Špaková nad 50 kg skončili v eliminačných bojoch. V eliminácii skončil aj Tomáš Gajan medzi kadetmi do 52 kg. Posledný cenný kov v kategórii jednotlivcov vybojovala Monika Pekarčíková, ktorá medzi kadetkami nad 54 kg skončila bronzová. Svoje účinkovanie na šampionáte si malou repasážou poopravila Kristína Tapferová v súťaži družstiev.

„Kristína štartovala v kategórii kumite mladších dorasteniek, kde s družstvom Torashiro Nitra, za ktorých hosťovala, vybojovala majstrovský titul. Na hosťovaní s družstvom mladších dorastencov Katsudo Sabinov štartoval aj Marko Jalowiczor a rovnako aj oni vybojovali titul majstrov Slovenska,“ ozrejmil Ján Glatz.