Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|30. dec 2016 o 20:37

Domácich sa im podarilo zdolať o jediný gól.

ZVOLEN/POPRAD. Domáci nezachytili úvod stretnutia. Inkasovali najprv v tretej minúte po vyhratom buly Mlynaroviča, keď strieľal spoza kruhu Bagin a tečovaný puk skončil za Šimkom.

O necelú minútu a pol bolo 0:2, tentoraz spoza kruhu napriahol Suchý, puk prepadol za gólmana HKM a Kroták mal pred sebou prázdnu bránku, s čím si poľahky poradil.

Mohlo byť aj horšie pre Zvolen, ak by Matej Paločko v šiestej minúte uspel voľný z ľavej strany.

Hráči spod Pustého hradu v špeciálnych rytierskych dresoch mohli znížiť v dvoch presilovkách v rade, ale najväčšie šance spálili Novákovci, najprv Milan a po ňom i Lukáš.

Až v pätnástej minúte sa skóre menilo. Najprv sa nepresadil nepokrytý Popradčan Zagrapan a o pár sekúnd nasledovala odpoveď na opačnej strane.

Parádne totiž vystrelil od modrej D. Krejčí a zariadil stav 1:2. Tesne pred prestávkou sa ocitol zoči voči Šúrekovi P. Zuzin, ale faulovaný ho neprekonal.

Gól nevideli

V strednom dejstve mali herne navrch Stašovci, ale šance si vytvorili obe mužstvá. Najprv sa nepresadil hosťujúci Troliga, po ňom domáci Zuzin.

V polovici duelu nevyrovnal z dobrej pozície voľný L. Jurík. Peknú individuálnu akciu predviedol v presilovke skúsený ďkamzíkď Kroták, Šimko bol tentoraz proti.

V početnej výhode mali príležitosť aj "bryndziari", pri ľavej žrdi sa nepresadil znovu Peter Zuzin.

Diváci v tejto časti zápasu gól nevideli, blízko mal k nemu ešte v presilovke Bagin, no mieril iba do brankára Zvolena.

Hra bez brankára nepomohla

V tretej tretine bol sprvu lepší Poprad. Najprv sa neujal teč Guľajeva, v presilovke potom mieril vedľa odkrytej bránky Matúš Paločko, no mrzieť ho to nemuselo, pretože v následnej početnej výhode o dvoch hráčov predviedol parádnu strelu z pravého kruhu Kroták.

Domáci museli zapnúť na vyššie obrátky a podarilo sa. Po prihrávke Hraška sa utešenou koncovkou švihom prezentoval Majdan a znížil na 2:3.

Hostia zostávajúce minúty odolávali tlaku súpera, najväčšiu šancu nevyužil Klhánek a gólman Šúrek nekapituloval ani pri zvolenskej hre bez brankára v šestici.

HKM Zvolen HK Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 15. D. Krejčí (L. Novák, Puliš), 49. Majdan (Hraško) 3. Bagin (Mlynarovič), 5. Kroták (R. Suchý, Matúš Paločko), 46. Kroták (R. Suchý).

Rozhodovali: D. Konc, M. Novák Jobbágy, M. Korba,

vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,