Popradskí hokejisti presvedčivo zdolali Žilinu

Poprad tak proti žilinským vlkom získal prvé body až vo štvrtom vzájomnom zápase. (Autor: TASR)
TASR|3. jan 2017 o 19:47

Proti vlkom získali kamzíci prvé body až vo štvrtom vzájomnom zápase.

POPRAD. Poprad bez Bagina v obrane, ale s Patrikom Svitanom v útoku nezačal proti Žiline najlepšie. Hostia využili už po 14 sekundách svoju prvú presilovku, keď sa parádne z medzikružia trafil Stupka.

Tretí útok Žiliny domácim poriadne zatápal a na začiatku 6. minúty sa po chybe v popradskej rozohrávke presadil po biliardovej akcii opäť Stupka - 0:2.

"Kamzíci" sa dlho na ľade hľadali, ale zlom prišiel v12. minúte. Najprv Matisovu gólovú strelu zastavil zázračne Šúrekvyrážačkou, ale následný faul košického odchovanca domáci potrestali gólom Hendersona.

Ten sa trafil bekhendovou dorážkou dve sekundy pred uplynutím trestu - 1:2.

Málo vzruchu

Úvodných desať minút druhej tretiny veľa vzruchu na ľade neprinieslo. V polovici zápasu nabil Matej Paločko Murčekovi, ale Tomek s vypätím všetkým síl poslal jeho zakončenie nad konštrukciu brány.

Vykúpenie prišlo v 32. minúte, keď sa presadil strelou z prvej Lichanec - 2:2. Už o minútu mohli ísť Popradčania do vedenia.

Svitana vymyslel prihrávku na prázdnu bránku pre Štraucha, ale v sieti skončil iba hosťujúci obranca. Na konci 39. minúty šli Žilinčania do prečíslenia 3:1, ale ani Stupka a po ňom Konečný neuspeli.

Z akcie nedáš - dostaneš tak profitoval Poprad, keď dostal Zagrapan puk do siete na dvakrát a domáci tak dokonali obrat v skóre - 3:2.

Poprad angažoval Patrika Svitanu
Prečítajte si tiež:

Gól do prázdnej bránky

Rozbehnutý Poprad začal tretie dejstvo gólom držiteľa zlatej prilby Andeasom Štrauchom počas presilovej hry - 4:2. Z gólu sa následne snažila Žilina otriasť počas vylúčenia Troligu v 46. minúte.

Celé dve minúty zvierali hostia domácich v obrannom pásme a najväčšiu šancu spálil Holovič, keď netrafil prázdnu bránku. Necelých päť minút pred koncom si hosťujúca lavička vzala oddychový čas a skúsila hru bez brankára.

Keď sa hra po buly presunula pred Tomeka, z medzikružia v 58. minúte pridal gólovú poistku navrátilec v popradskom drese Patrik Svitana - 5:2.

Vzápätí znížil z akcie 2:1 Handlovský a dráma pokračovala. So záverečným klaksónom poslal puk do opustenej svätyneŽiliny obranca Fabina - 6:3.

Štatistika

HK Poprad - MsHK Žilina 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)

Góly: 15. Henderson (Zagrapan, Lichanec), 32. Lichanec (Zagrapan, Henderson), 40. Zagrapan (Guliajev, Pokovič), 46. Štrauch (Svitana, Fabian), 58. Svitana (Štrauch, Mlynarovič.), 60. Fabian (Svitana) - 4. Stupka (Konečný, Holovič), 6. Stupka (Konečný, Novotný), 59. Handlovský (Rogoň, Hovorka).

Rozhodovali: Jura - Gajan, Gavalier,

vylúčení: 2:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0,

1658 divákov

Zostavy:

Poprad: Šúrek - Guliajev, Fabian, Ježek, Dinda, Krempaský, Postnikov, Vašaš, Pokovič - Lichanec, Zagrapan, Henderson - Kroták, Troliga, Matúš Paločko - Bondra, Murček, Matej Paločko - Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Žilina: Tomek - D. Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák, Drábek, Prokop, Váňa, Mendrej - Handlovský, Hovorka, Matis - J. Jurík, Húževka, Novotný - Konečný, Holovič, Stupka - Rogoň, Ondruš, Švihálek