Popradčania si vezú z Martina dva body

Arne Kroták strelil prvý gól Popradu v zápase
Arne Kroták strelil prvý gól Popradu v zápase (Autor: SITA)
TASR|13. jan 2017 o 20:34

V 38. kole hokejovej Tipsport ligy rozhodli zápas v Turci až samostatné nájazdy.

MARTIN. Zápas 38. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Martinom a Popradom rozhodli až samostatné nájazdy.

Popradčania v zápase dvakrát viedli, ale v poslednej tretine domáci vyrovnali a keď nepadol gól v predĺžení, išlo sa do nájazdov. V nich napokon zaznamenal rozhodujúci zásah Patrik Svitana.

Podtatranci majú na 6. priečke tabuľky už iba dvojbodový odstup na piaty Zvolen.

Poprad dvakrát viedol

V úvode derby starých rivalov boli domáci aktívnejší a Podtatrancov musel viackrát podržať brankár Šúrek. V 3. minúte bol vylúčený Zagrapan a po 61 sekundách jeho faul potrestal bombou od modrej Brňák - 1:0.

Domáci potom zabudli na zadné vrátka a kanonier Kroták v 7. min vyrovnal. Vzápätí mohol hostí poslať do vedenia Lichanec, ale Pavlas bol na mieste.

Domáci si vytvorili tlak, mali streleckú prevahu, ale všetky pokusy pochytal Šúrek. V 16. min využil zlú rozohrávku Martina Svitana a poslal Poprad do vedenia.

Na začiatku druhej tretiny domáci premrhali presilovku, potom mali šťastie pri šanci Mlynaroviča. V 30. minúte sa po návrate z trestnej lavice dostal do šance Brňák, využil ju a svojím druhým presným zásahom v zápase vyrovnal.

Martin sa prebral z letargie, vytvoril si šance, ale Šúrek bol pozorný. Hosťom v 37. minúte stačilo deväť sekúnd presilovky a Fabián nahodeným pukom od modrej strhol vedenie na stranu Popradu.

Rozhodli nájazdy

Na začiatku tretej tretiny po nezmyselnom faule Guľajeva vyniesli Rapáča na nosidlách. Hráč hostí bol vylúčený na 5 min plus do konca zápasu. Dlhú presilovku zúžitkoval obranca Pulli a vyrovnal.

Martin doplatil na nevyužité šance zo záveru tretiny a v predĺžení. V samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe hostí Svitana.

Hlasy po zápase

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Opäť sme hrali v oklieštenej zostave. Chlapci podali obetavý a bojovný výkon, za ktorý by sme si zaslúžili viac ako jeden bod. Veľmi sa narobíme na každý gól. Žiaľ, prišli sme o ďalšieho hráča, zranený Rapáč bol po faule do hlavy v bezvedomí, verím, že sa z toho dostane. Takéto zákroky by sa v hokeji nemali stávať.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Čakali sme ťažký zápas. Martin sa po neúspešnej sérii zmobilizoval a neustále atakoval našu bránku. Do problémov sme sa dostali aj vlastnými chybami a oslabeniami. V závere sme dokázali ubrániť nerozhodný stav. Mali sme asi šťastnejšiu ruku pri výbere hráčov, ktorí potom premenili samostatné nájazdy."

MHC Martin - HK Poprad 3:4 sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Brňák (Rusina, Galamboš), 30. Brňák (Rusina), 43. Pulli (R. Dlouhý, Surovka) - 7. Kroták (Matúš Paločko, R. Suchý), 16. P. Svitana, 37. Š. Fabian (P. Svitana, Mlynarovič), rozh. nájazd Svitana.

Rozhodovali: Lauff - Riš, Korba,vylúčení: 6:6 na 2 min, Guľajev na 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia:0:0, 1 400 divákov.

Martin: Pavlas - Pulli, Salija, Rusina, Brňák, Dvořák,Leško, Pacalaj - Rapáč, Heizer, Koyš - Varga, Galamboš, Korostin- Pokrivčák, Surovka, Dlouhý - Mráz, Jurášek, Rzavský.

Poprad: Šúrek - Guľajev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek,Krempaský, Postnikov - Bondra, Zagrapan, Henderson - Kroták, Troliga, Paločko - Hvila, Lichanec, Vorobjev - Svitana, Mlynarovič, Štrauch.