Podhradie i Panthers sa vezú na víťaznej vlne

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. (Autor: TASR)
Richard Hudeček|19. jan 2017 o 00:00

Uplynulá sobota patrila 11. a 12. kolu Podtatranskej florbalovej ligy.

POPRAD. Pink Panthers aj Spišské Podhradie vyhrali v oboch svojich zápasoch, aj keď v prvých mali obaja namále. Naj Spišská Nová Ves kládli veľký odpor Podhradiu. Otvorili skóre a do konca druhej tretiny Podhradie stále doťahovalo ich náskok.

V tretej sa karta obrátila, prvý gól v nej strelili Legendy. Spišiakom sa podarilo vyrovnať, no vzápätí Legendy dali gól. V závere pridali ďalší, na čo už Spišiaci nedokázali odpovedať.

V druhom sobotňajšom zápase Ľubovňa riadne zaskočila Pantherov. Na začiatku strelila dva rýchle góly. V závere prvej tretiny Pantheri otvorili svoj účet.

Po prestávke to boli oni, kto napínal súperovu sieť. Štyrmi gólmi v druhej tretine prakticky rozhodli o osude duelu.

Vo zvyšných troch zápasoch už mali jednoznačne navrch družstvá z horných miest tabuľky. Zaujímavosťou určite je, že kolo bolo ukončené gólom so zvukom záverečnej sirény posledného zápasu.

Tabuľku vedie Spišské Podhradie, Vrbov stále čaká na svoje prvé body.

Najlepší v kanadskom bodovaní je Panther Monka s rovnakým počtom bodov 27 ako Valko z Podhradia. Strelcom stále kraľuje Spiner z Podhradia, najlepším nahrávačom je jeho spoluhráč Valko, brankárom Relovský z Ľubovne.

Výsledky: NAJ SP. N. VES – LEGENDY SP. PODHRADIE 3:5 (2:1, 0:1, 1:3), góly: Ľ. Janna 2, Lehotský – Koleno, Valko po 2, Spiner, PINK PANTHERS POPRAD – FBC ST. ĽUBOVŇA 6:4 (1:2, 4:0, 1:2), góly: Jager 2, Barabas, M. Lipták, Krasničan, Monka – Krajňák 2, Živčák, Frivalský, LEGENDY SP. PODHRADIE – FBC VRBOV 10:5 (3:2, 3:1, 4:2), góly: Koleno 4, Valko 3, Pila, Dzurik, Spiner – R. Olekšák, Zavacky, A. Hrebeňár, Starinský, Faltin, FBC ST. ĽUBOVŇA – NAJ SP. N. VES 11:5 (5:1, 2:1, 4:3), góly: Pompa 4, Tulka, Živčak po 2, Zaleš, Rusnaček, Krajňák – L. Janna 3, Lehotský, Hladt, FBC VRBOV – PINK PANTHERS POPRAD 4:9 (1:0, 0:6, 3:3), góly: R. Olekšák 3, Šimbera – Jager 3, M. Liptak 2, Plavec, Krasničan, Monka, Barabas.

1. Sp. Podhradie 10 8 1 1 56:37 17
2. Pink Panthers PP 8 7 0 1 50:32 14
3. FBC St. Ľubovňa 8 5 1 2 45:24 11
4. FBC V. Lomnica 8 3 2 3 37:31 8
5. Lobdoví Diabli PP 8 4 0 4 37:34 8
6. NAJ Sp. N. Ves 8 1 0 7 35:48 2
7. FBC Vrbov 10 0 0 10 24:78 0