Popradskí hokejisti si zo Žiliny vezú bod za remízu

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|5. feb 2017 o 20:04

Vlci aj po štvrtý raz v sezóne zdolali kamzíkov, tentoraz v predĺžení.

ŽILINA/POPRAD. V prvej časti súboja štvrtej Žiliny s piatym Popradom sa hral zásluhou vylúčení veľmi rozháraný hokej. Viac z hry mali hostia, ktorí prežili hneď v úvode presilovku domácich, a potom mali sami niekoľkých početných výhod.

Hoci dokázali domácich, hrajúcich v netradičných ružových dresoch na podporu boja proti rakovine, viackrát zatlačiť pred Tomeka, ten odolal všetkým pokusom a vyriešil viacero nepríjemných situácií.

Vlci prežili aj 26-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a v 17. minúte mohli udrieť aj oni, ale obranca Rehák zakončil svoj nájazd od modrej strelou vedľa Šúrekovej brány. Žilina si vytvorila v závere tretiny niekoľko dobrých šancí, ale aj Šúrek si zastal svoje miesto.

Svižnejší priebeh

Druhá časť mala oveľa svižnejší priebeh, prerušovalo sa minimálne, ale aj šancí bolo na oboch stranách poskromne a v hre bolo stále veľa nepresností.

V 29. minúte hrali domáci presilovku, no unikol im Štrauch, ktorý sa sám rútil na Tomeka, ten však dokázal puk z hokejky popradského mladíka skrotiť.

V pokračujúcej výhode sa nakoniec Žilina predsa len tešila z gólu, keď Novotný od modrej trafil nekrytý priestor po Šúrekovej ľavici.

V 33. minúte sa hostia tešili z vyrovnania, keď Štrauch z ľavej strany prihral pred bránku a tiesnený Mlynarovič tesne pred Tomekom tečoval puk do žilinskej brány.

Hra bola vyrovnaná, v závere tretiny hostia zavreli Žilinu pred Tomeka a domáci, ktorí nestihli prestriedať, boli radi, že sa tlak "kamzíkov" neskončil gólom do šatne.

Rozhodlo predĺženie

Bojovný a vyrovnaný, no na šance chudobný duel pokračoval aj v tretej tretine. Popradské príležitosti v jej úvode Tomek vyriešil, následne sa o čosi viac hralo pred Šúrekom, ale gól nedokázali Žilinčania streliť ani v početnej výhode.

Hostia dobre prehusťovali stredné pásmo, nepúšťali Žilinu do kombinácií a duel smeroval do predĺženia.

V predposlednej minúte "vlci" takmer inkasovali po aktivite Mlynaroviča a jeho spoluhráčov z útoku a domáci nakoniec po vyhodení puku mimo hraciu plochu darovali "kamzíkom" presilovku.

Tí ju však nevyužili a duel tak po 60 minútach skončil 1:1. Popradská výhoda o jedného hráča pokračovala aj v predĺžení, no Tomek odolal aj pri veľkej šanci Svitanu na začiatku 62. minúty.

O chvíľu na to ho fauloval v bránkovisku Mlynarovič, na čo zareagoval Švihálek a v pästnom súboji svojmu protivníkovi vysvetlil, že toto si na brankára nemôže dovoliť.

Keď už sa zdalo, že duel rozhodnú až nájazdy, potiahol Stupka akciu po pravej strane, nabil krížom cez pásmo Hovorkovi a kapitán "vlkov" prestrelil Šúreka v bráne Popradu.

"Vlci" tak aj po štvrtý raz v sezóne zdolali Poprad, tentoraz v predĺžení.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 1:0)

Góly: 30. Novotný (D. Brejčák, J. Jurík), 65. Hovorka (Stupka, Juraško) 33. Mlynarovič (Štrauch, Pokovič).

Rozhodovali: Štefik, Fridrich M. Orolin, Synek,

vylúčení: 9:7, navyše: P. Mikuš, Švihálek obaja 10 minút - Guljajev 10 minút, Mlynarovič DKZ, presilovky: 1:0,

oslabenia: 0:0,

1067 divákov

Zostavy:

Žilina: Tomek D. Brejčák, Juraško, P. Mikuš, Den. Rehák, Macejko, M. Grman, Prokop, Mendrej Handlovský, Hruška, Hovorka J. Jurík, Húževka, Novotný Švihálek, Holovič, Stupka Rogoň, Ondruš, Gmitter

Poprad: Šúrek Guljajev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov, Pokovič Lichanec, Zagrapan, D. Bondra Kroták, Troliga, Matúš Paločko Hvila, Murček, Matej Paločko Svitana, Mlynarovič, Štrauch