Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Zlatý Shihan na Orava Cupe

Pre medailovú žatvu vycestoval Karate klub Shihan na Oravu.

Ilustračný záber.(Zdroj: TASR)

POPRAD. Pre medailovú žatvu vycestoval Karate klub Shihan Poprad, prvú februárovú sobotu na Oravu, kde sa v športovej hale gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne konal Oravský pohár v karate, Orava Cup 2017.

Vyše štyristo štartujúcich bojovalo v kategóriách súborného cvičenia kata a športového zápasu kumite.

Na tatami nastúpili ako prvé najmenšie kategórie a v súbornom cvičení kata pokročilých 6 až 7-ročných chlapcov Benjamín Hyben vybojoval pre shihanistov prvé zlato.

Druhé zlato hneď pridala Vanesa Jankurová, ktorá nenašla premožiteľku v kategórii kata mladších dorasteniek.

„Menej sa darilo starším žiakom, keď Hugo Hyben v kategórii pokročilých a Martin Stříž medzi začiatočníkmi svoje zápasy o bronz prehrali a skončili tak za pódiovými umiestneniami. Simona Bednarčíková medzi pokročilými staršími žiačkami z eliminácií nepostúpila. Samuel Bednarčík medzi kadetmi vybojoval cenné striebro,“ uviedol tréner Karate klubu Shihan Poprad Ján Glatz.

V kategórii kata ako posledná nastúpila Andrea Glatzová a pridala do zbierky ďalšie dva cenné kovy. Medzi seniorkami skončila bronzová a v kategórii Masters žien nad 35 rokov zlatá. V kategórii športového zápasu kumite ako prvý opäť nastúpil Benjamín Hyben a to medzi 6 až 7-ročnými chlapcami nad 24 kg.

Tentoraz však bez medailového zápisu, keď svoj zápas o tretie miesto prehral.

Rovnako za pódiovým umiestnením skončili aj Jozef Langa medzi mladšími žiakmi do 32 kg a Filip Chudík medzi staršími žiakmi do 40 kg.

„Martin Stříž v tejto kategórii skončil v eliminačných bojoch. O ďalšie medailové umiestnenia sa postarali staršie žiačky. V kategórii do 30 kg skončila Veronika Jalowiczorová prvá. Rovnako v kategórii do 35 kg vybojovala Ema Zacharová zlato a Veronika Jalowiczorová pridala ešte bronz. Bronzová skončila aj Barbora Glatzová v kategórii do 40 kg. V kategórii mladších dorastencov do 45 kg Adam Chudík vybojoval striebro. V tejto kategórii nastúpil aj Adrián Kolesár, ktorý však zápas o tretie miesto prehral a skončil za pódiovým umiestnením. Kristína Tapferová medzi mladšími dorastenkami nad 50 kg vybojovala bronz,“ dodal Glatz.

Posledné tri kategórie bodovali shihanisti naplno, keď vo svojich kategóriách nenašli premožiteľov. Marko Jalowiczor medzi mladšími dorastencami do 50 kg, Igor Hauser medzi kadetmi do 52 kg a Monika Pekarčíková medzi kadetkami nad 54 kg, vybojovali zlato a uzavreli tak medailovú zbierku.

Karate klub Shihan Poprad na Oravskom pohári v celkovom hodnotení s ôsmimi zlatými, dvoma striebornými a štyrmi bronzovými medailami obsadil suverénne prvé miesto.

Téma: Karate