Poprad pretrhol šnúru prehier, v derby si poradil s Košicami

(Autor: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|17. feb 2017 o 19:23

Hokejisti Košíc prehrali 2:3 na ľade Popradu v 46. kole Tipsport ligy.

POPRAD. Hokejisti Košíc prehrali 2:3 na ľade Popradu v piatkovom zápase 46. kola Tipsport ligy 2016/2017.

Domáci získali tri body. Urobili tak ďalší krok k tomu, aby v závere základnej časti nemuseli bojovať o prienik do play-off.

Košičania sú stále na 3. mieste tipsportligovej tabuľky.

Priebeh stretnutia

Úvod stretnutia sa pre domácich začal podľa príslovia "nedáš -dostaneš".

Najprv v čistej šanci zlyhal ruský obranca Ibragimov, ktorý nedostal puk do prázdnej bránky. Vzápätí na opačnej strane predviedli peknú kombináciu Suja s Bicekom a Tokin nemal šancu - 0:1.

Vyrovnania sa Poprad dočkal tesne pred koncom tretiny. V 18. minúte sa pred Kopŕivu natlačil Lichanec, ktorý prihrávkou našiel osamoteného Zagrapana - 1:1.

Už o minútu domáci viedli. Spilarovi nevyšla pred obrannou modrou kľučka, puk sa dostal k Hvilovi a na konci jeho strieľanej prihrávky bol ligový debutant Bjalončík - 1:1.

Po prvej prestávke najprv prienikom pohrozil Milý a po ňom neuspel z uhla ani Nagy, ktorý napokon v 28. minúte zaznamenal druhý košický gól a bolo vyrovnané.

Popradčania mali miestami navrch. V superšanciach pred Habalom ale neuspeli postupne Svitana a Hvila.

V 37. minúte sa geniálnou akciou pripomenul kapitán Arne Kroták, ktorý poľahky obišiel reprezentačného obrancu Šedivého a naservíroval gól na hokejku Svitanu - 3:2.

V tretej tretine sa viac bojovalo, ako hralo. Osem minút pred koncom stretnutia mali Košice výhodu presilovej hry. Domácich zavreli pred vlastnou bránkou, ale v najväčšej príležitosti neuspel Dudáš s dorážkou.

V závere zápasu pribúdala nervozita. Z nej Popradčania vyťažili vylúčenie Suju, ale na výsledku už nič nezmenila ani30-sekundová hra hostí bez brankára.

Poprad tak po piatich prehrách vrade bodoval naplno.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme radi, že sa nám podarilo pretrhnúť čiernu sériu piatich prehratých zápasov. Chlapci predviedli bojovný výkon a za to si zaslúžili vyhrať. Košice majú svoju kvalitu a nie sú súperom, s ktorým sa vyhráva každý deň. Záver bude pre všetkých ešte veľmi horúci, najmä od piateho miesta nižšie a preto sme radi za tri body do tabuľky."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Videli sme bojovné stretnutie. Prvé dva góly boli lacné po našich chybách a veľmi pomohli súperovi. V tretej tretine sme mohli vyrovnať, v presilovke neuspel Dudáš. V závere sme sa zbavili zbytočným faulom možnosti vyrovnať a preto domáci vyhrali."

Štatistika

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 46. kolo - piatok:

HK Poprad - HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 18. Zagrapan (Lichanec, Davydov), 19. Bjalončík (L. Hvila, Henderson), 37. P. Svitana (Kroták) - 6. Bicek (Suja, E. Šedivý), 28. L. Nagy (Spilár, Boltun)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Majling - Holienka, Kollár, 1760 divákov

Zostavy:

Poprad: Fokin - Š. Fabian, R. Suchý, Ibragimov, Davydov, Dinda, Guľajev, A. Ježek, Lubor Pokovič - P. Svitana, Mlynarovič, Kroták - Matúš Paločko, Zagrapan, Lichanec - Henderson, Bjalončík, L. Hvila - Abramov, Murček, Matej Paločko

Košice: Kopřiva (18. Hrabal) - Šmach, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, J. Vašíček, Deyl, Vrábeľ, P. Koch - L. Nagy, Boltun, Spilár - Tibor Varga, Suja, Bicek - E. Šedivý, Jenčík, Hričina - J. Milý, P. Bartoš, Šoltés

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkovom 46. kole:

HK Orange 20 ˙ ˙20 2 0 0 0 0 18 20:82 6˙

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehrypo predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.˙

Domov»Sportnet na východe»Poprad pretrhol šnúru prehier, v derby si poradil s Košicami