Kamzíci si doma so susedmi v tabuľke poradili

(Autor: ilustračné - SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|19. feb 2017 o 19:30

Nad Martinom vyhrali po bojovnom výkone 4:2.

POPRAD. Poprad na vlastnom ľade zdolal Martin 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 47. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy.

Martinčania˙prehrali v treťom súboji po sebe.

Priebeh stretnutia

Súboj tabuľkových susedov Popradu a Martina sa v prvej tretine vyznačoval bojovnosťou na oboch stranách.

Obe mužstva pozorne bránili a zahusťovali stredné pásmo. Útočníci sa tak do dobrých príležitostí dostávali iba ojedinele.

Najväčšiu možnosť otvoriť skóre mal hosťujúci Koyš dve minúty pred prvou prestávkou.

Domáci obranca Davydov prepadol na polovici ihriska, ale na konci Koyšovho sóla bol spoľahlivý ruský brankár Fokin.

V 22. minúte sa obranou Martina šikovne preštrikoval mladík Bjalončík a s prispením žrde prvýkrát prekonal hosťujúceho Corbeila - 1:0.

O štyri minúty už Poprad vyhrával o dva góly. V presilovke sa zpredbránkového priestoru opäť s prispením konštrukcie brány presadiliba 18-ročný útočník Peter Bjalončík - 2:0.

Hostia často faulovali,tesne po vypršaním trestu Pacalaja Corbeil vďaka cloniacemu Paločkovi nič nevidel a Martin po presnom zásahu Krotáka prehrával 0:3.

Martin znížil v poslednej minúte druhej tretiny. Gól Heizera, ktorý dostal puk do siete po neprehľadnej situácii v bránkovisku, musel odobriť ešte videorozhodca.

Už po 41 sekundách tretieho dejstva sa puk spoza popradskej brány odrazil k osamotenému Markovičovi, ktorý ho nechytateľne poslal do siete - 2:3.

Zápas sa tak zdramatizoval.

Martinčania mohli aj vyrovnať, ale pokoj na domáce hokejky priniesla exportná delovka Mlynaroviča z 52. minúty a Poprad opäť viedol o dva góly.

Hostia už do konca stretnutia znížiť nedokázali a zmenu skóre nepriniesla ani hra Martina bez brankára v samom závere stretnutia.

Hlasy trénerov

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Dnes sme videli veľmi dobré stretnutie dvoch mužstiev, ktoré bojujú o účasť v play-off. Dovolím si tvrdiť, že ho ešte od piateho miesta nemá nikto isté. Z tohto pohľadu sú tri body pre nás veľmi dobré. Zlomový moment prišiel za stavu 3:0, kedy sme spravili dva fauly - jeden v útočnom a jeden vo obrannom pásme. Mužstvo dostalo kŕč, puky nám odskakovali. Inkasovali sme rýchle góly na konci druhej tretiny a na začiatku tretej. V ďalšom priebehu sme sa zamerali na defenzívu. Strela Mlynaroviča nám priniesla víťazstvo."

Pavel Paukovček, tréner Martina: "O všetkom rozhodla druhá tretina, v ktorej sme inkasovali tri góly. Síce sme sa dostali do hry kontaktným gólom tesne pred jej koncom a aj tretiu tretinu sme začali dobre a znížili sme na 3:2, ale ďalšie góly sme nepridali. Žiaľbohu nešťastným gólom na 4:2 sa to pre nás skončilo."

HK Poprad - MHC Martin 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 22. Bjalončík, 26. Bjalončík (Fabian, Zagrapan),29. Kroták (Fabian, Zagrapan), 52. Mlynarovič (Lichanec, Suchý) - 40. Heizer (Tabaček), 41. Markovič (Tabaček).

Rozhodovali: Kalina, Lauff - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1411 divákov.

Zostavy:

Poprad: Fokin - Suchý, Fabian, Davydov, Ibragimov, Guliajev, Dinda, Pokovič, Ježek - Kroták, Mlynarovič, Svitana - Lichanec, Zagrapan, Matúš Paločko - Hvila, Bjalončík, Henderson - Matej Paločko, Murček, Troliga

Martin: Corbeil - Kozák, Pulli, Dvořák, Tabaček, Pacalaj, Bačik,Rusina - Korostin, Galamboš, R. Varga - Markovič, Heizer, Koyš -Pokrivčák, R. Dlouhý, Surovka - B. Rapáč, Jurášek, Rzavský

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po nedeľňajšom 47. kole:

HK Orange 20 ˙ ˙20 2 0 0 0 0 18 20:82 6˙

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehrypo predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.˙