Piatok, 21. júl, 2017 | Meniny má Daniel

Medailový víkend pre Shihan

Prvým kolom Slovenského pohára sa začala sezóna pre kategórie detí a žiakov.

Vybojoval bronz. Benjamín Hyben (prvý sprava).(Zdroj: JGZ)

POPRAD. V sobotu 11. februára, v mestskej športovej hale v Trenčíne, odštartovala prvým kolom Slovenského pohára karatistická sezóna pre kategórie detí a žiakov.

Pod hradom Matúša Čáka bezmála deväťsto štartujúcich zabojovalo o prvé body pre postup na májové majstrovstvá republiky.

Karate klub Shihan Poprad priniesol z Trenčína štrnásť medailí. Úvodom turnaja prebehli súťaže v športovej disciplíne agility.

Prvé medaily do shihanistického tábora priniesli debutantky. Hana Hybenová medzi 5-ročnými dievčatami získala striebro a Nelly Martonová medzi 6-ročnými dievčatami bronz.

Medzi 10-ročnými dievčatami Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová vybojovali zlaté medaily.

Medzi 11-ročnými dievčatami Michaela Kromková skončila strieborná a Simona Bednarčíková bronzová.

„Poslednú medailu v kategórii agility vybojoval Matúš Duda, ktorý medzi 11-ročnými chlapcami skončil bronzový. Medailovú zbierku si Hana Hybenová rozšírila o bronz aj v kategórii súborného cvičenia kata dievčat do 5 rokov. Rovnako strieborný skončil aj Benjamín Hyben medzi 6 až 7-ročnými chlapcami v kategórii kata pokročilých,“ uviedol tréner popradského Shihanu Ján Glatz.

V kategórii športového zápasu kumite si Benjamín Hyben medzi 6 až 7-ročnými chlapcami do 30 kg vybojoval ďalší bronz.

Bronzový skončil aj Jozef Langa medzi mladšími žiakmi, začiatočníkmi do 34 kg. Dva body do Slovenského pohára si pripísala aj ďalšia debutantka Karin Kleinová, za piate miesto medzi mladšími žiačkami, začiatočníčkami do 37 kg. Za pódiovým umiestnením skončil aj Matúš Duda medzi staršími žiakmi do 35 kg a pripísal si tiež dva body.

Medzi staršími žiačkami do 30 kg skončila Veronika Jalowiczorová bronzová. Rovnako bronzová skončila aj Barbora Glatzová medzi staršími žiačkami do 40 kg. Bronzový skončil aj Martin Stříž medzi staršími žiakmi do 40 kg, v kategórii začiatočníkov.

V Trenčíne vyhlásili aj víťazov Slovenského pohára v kategórii agility za rok 2016.

Z Popradčanov si Slovenské poháre prevzali Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová za víťazstvo v kategórii 9-ročných dievčat a Adam Chudík za víťazstvo v kategórii 11-ročných chlapcov.

Karate Zvolen Cup 2017

V nedeľu sa Shihanisti presťahovali z Trenčína pod Pustý hrad, kde sa konal už 27. ročník medzinárodného turnaja Karate Zvolen Cup 2017.

„Medailové ťaženie začal vo Zvolene najmladší člen výpravy Benjamín Hyben, ktorý medzi 6 až 7-ročnými chlapcami v kategórii kata pokročilých vybojoval zlato. V kategórii kata mladších dorasteniek skončila Vanesa Jankurová bronzová. Ďalšie zlato pre popradské farby vybojoval v kata v kategórii kadetov Samuel Bednarčík,“ doplnil Glatz.

V športovom zápase kumite svoje kvality potvrdili staršie žiačky, keď Veronika Jalowiczorová v kategórii do 30 kg vybojovala zlatú, Ema Zacharová do 35 kg a Barbora Glatzová do 40 kg bronzové medaily.

Úspešne si počínali aj mladší dorastenci. Adam Chudík v kategórii do 50 kg vybojoval zlato, Marko Jalowiczor nad 50 kg striebro a Kristína Tapferová medzi mladšími dorastenkami nad 50 kg bronz.

Medailovú zbierku uzavreli kadeti. Igor Hauser do 63 kg skončil bronzový a Monika Pekarčíková nad 54 kg nenašla premožiteľku a kategóriu s prehľadom vyhrala.

Shihanisti s piatimi zlatými, jednou striebornou a piatimi bronzovými medailami obsadili vo Zvolene celkovo štvrté miesto.

Téma: Karate