Štrbské Pleso je dodnes dejiskom rôznych súťaží.
Štrbské Pleso je dodnes dejiskom rôznych súťaží. (Autor: Martin Smolka)
Richard Hudeček|1. mar 2017 o 00:00

Stretli sa fanúšikovia bežeckého lyžovania.

ŠTRBSKÉ PLESO. V nedeľu 19. februára bol na štvrtom ročníku verejných pretekov v behu na lyžiach prekonaný účastnícky rekord z minulého ročníka o viac ako sto pretekárov.

Celkovo odštartovalo 340 pretekárov a spolu s početným hľadiskom vytvorili skvelú atmosféru.

Organizátori opäť pripravili krátky šprintérsky okruh s prekážkami Snow Kidz Cross country sprint. Mladší pretekári súťažili na 500-metrovej trati a starší pretekári na 800 metrovej trati s ôsmimi prekážkami.

Medzi slalomovými tyčami, rôznymi obrátkami a preskokmi sa najlepšie darilo Michalovi Malákovi a Laure Prílohovej.

Táto disciplína bola najpopulárnejšia a vyskúšalo si ju spolu 153 pretekárov.

Najväčšie napätie bolo pri hromadných štartoch na 2 km a 5 km voľnou technikou. Pretekalo sa na homologizovaných okruhoch, na ktorých sa súťaží aj počas medzinárodných pretekov.

Na dvojkilometrovej trati bolo spolu 85 bežcov, najrýchlejší boli Martin Mlynár z ŠKP Vysoké Tatry (5:44,4 min.) a Ema Kapustová z Klubu biatlonu Revúca (6:36,1 min.).

Bežali aj Timkovci

Historické lyže, ktoré slúžia ako putovná cena pre víťazov hlavnej kategórie, budú doplnené o ďalšie dve mená.

Najrýchlejším mužom na 5-kilometrovej trati bol Michal Jurčo zo SKI Team Štrbské Pleso (12:01,4 min.) a najrýchlejšou ženou Eva Lehotská z KBL Martin (16:22,7 min.).

5 km trať si vyskúšalo 103 pretekárov a všetci, ktorí preťali cieľovú čiaru získali účastnícku medailu.

Na 5-kilometrovej trati pretekali aj Igor Timko a Ivan Timko z hudobnej skupiny No Name, ktorí dali záštitu nad Štrbskými bežkami.

Aj tento rok odovzdávali ceny spolu s bronzovým medailistom zo ZOH Vancouver Pavlom Hurajtom a riaditeľom pretekov Matúšom Jančíkom.

„Popri peknom slnečnom počasí dotvárala atmosféru aj hudobno-zábavná skupina Traky. Pre najmenšie deti boli pripravené pre ich prvé krôčiky detské bežky a do fotoalbumov pribudne množstvo fotiek s maskotmi, s medveďom Štrbkom a dvoma svišťami. Pretekári ocenili aj výborné zázemie s bufetom, servisom a požičovňou lyží, ktoré je od tejto sezóny k dispozícii v areáli,“ uviedol riaditeľ pretekov Matúš Jančík.

Organizátorom podujatia bol Športový klub Štrba, obec Štrba, Oblastná organizácia cestovného ruchu, Región Vysoké Tatry a Areál bežeckého lyžovania SNOW Štrbské Pleso.

Podujatie je aj súčasťou kalendára Tatry v pohybe.

Organizátori už teraz pozývajú všetkých bežkárov na piaty ročník, ktorí pripravia ďalšiu sezónu.

Domov»Sportnet na východe»Na putovných Štrbských bežkách sú zapísaní noví víťazi. Bežali aj Timkovci z No Name