Piatok, 23. jún, 2017 |Meniny má Sidónia

Popradčania nestačili doma na Duklu

Popradskí hokejisti prehrali v 51. kole Tipsport ligy doma s Trenčínom po predĺžení.

Radoslav Suchý dal dva popradské góly.(Zdroj: TASR/Milan Kapusta)

POPRAD. Hokejisti HK Poprad vybojovali v nedeľňajšom stretnutí 51. kola Tipsport ligy v domácom prostredí iba bod.

Po troch tretinách bol stav ich súboja s Duklou Trenčín 2:2, v predĺžení rozhodol o výhre hostí Šimun.

Dva góly Suchého v prvej tretine

Šesťbodový zápas pod Tatrami začal opatrne z obidvoch strán.

Prvé vzrušenie prinieslo nahodenie puku Ježeka od polovice ihriska, ktoré na prekvapenie všetkých skončilo po oblúku na hornej žrdi Voldenovej bránky.

Domáci išli do vedenie v 7. minúte, keď Suchého strela prepadla cez les tiel a skončila v trenčianskej sieti.

Po inkasovanom góle prevzali hostia iniciatívu a odmenou im bolo vyrovnanie z hokejky Marcela Hossu, ktorý v presilovej hre vymietol ľavý horný roh popradskej brány.

V závere prvej tretiny nevyužil veľkú príležitosť Šťastný a hostia pykali. Pol minúty pred koncom prvej časti putoval na trestnú za podrazenie Pavúk a Popradčania trestali.

Po akcii Svitanu sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil opäť Suchý.

Vyrovnanie v závere tretiny

Vypätý súboj mužstiev, ktoré v závere základnej časti potrebujú každý bod, pokračoval aj v druhej tretine.

Na ľade sa ale viac bojovalo, ako kombinovalo. Cez obranný val hostí na ich obrannej modrej čiare sa "kamzíci" dostávali veľmi ťažko a čo prešlo, to spoľahlivo chytal Volden.

V polovici stretnutia sa fantastickým sólom blysol Andreas Štrauch, ale jeho kľučku na dlhú hokejku brankár Trenčína prečítal.

Skóre sa menilo až v 40. minúte. Domáci prepadli na útočnej modrej a ručnú brzdu musel zatiahnuť Ježek.

Presilovú hru hrali hostia iba 10 sekúnd, keď tiesnený Hossa poslal od modrej ľahký puk na Fokina a za jeho chrbát ho jemným tečom usmernil Drgoň a vyrovnal na 2:2.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Športový víkend východniarov – servis výsledkov a faktov

Jalový tlak Popradu efekt nepriniesol

S pribúdajúcimi minútami sa dramatizácia zápasu stupňovala. Domáci strelci ale nemali svoj deň, keď v gólových príležitostiach zlyhal Fabian a po ňom aj Murček. Na opačnej strane mali rozhodnutie na hokejkách Sádecký i Vopelka.

V závere riadnej hracej doby hral Trenčín po sebe dve presilové hry. Paradoxne, najväčšiu šancu nakloniť misky váh na svoju stranu mali domáci, ale Svitana sám pred Voldenom neuspel.

Keď záverečný zdrvujúci tlak Dukly domáci ustáli, zápas išiel do predĺženia.

V ňom v 63. minúte o víťazstve Trenčína rozhodol Šimun po prihrávke Vopelku spoza Fokinovej bránky.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Vedeli sme, že v dnešnom zápase bude proti nám hrať všetko a takto to aj bolo. Po 60 minútach bolo 2:2, aj keď súper v závere hral dve presilové hry. Vtedy sme mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, keď Svitana šiel sám na bránu. Potrebujeme získať ešte dva body, aby sme splnili cieľ, ktorý sme si dali pri našom príchode. Chlapci podali dobrý výkon, bojovali, ale šťastie sa nie a nie prikloniť na našu stranu. Verím, že sa to otočí."

Július Pénzeš, tréner Trenčína: "Bol to pre nás veľmi náročný zápas. Po Košiciach sme sa pokúsili zopakovať výkon, čo sa nám aj podarilo. Žiaľ dostali sme v prvej tretine dva góly a prehrávali sme 2:1. V druhej tretine nás Poprad zatlačil, paradoxne sme ale vyrovnali. Za stavu 2:2 sme si povedali, že ide o veľmi veľa. Mali sme nejaké šance v tretej tretine, ale sme vďační aj za dva body. Hráčom patrí vďaka a pochvala, že bojovali zo všetkých síl."

Téma: Hokej

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Hokej  na sport.sme.sk

Kúpalisko chátralo dvanásť rokov. Kežmarčania sa ho konečne dočkali

Morskú soľ doviezli z chorvátskeho ostrova Pag.

Košického policajta oslobodil Harabinov senát. Vrátil sa do práce

Zbavili ho obvinenia. Štát mu vyplatí ušlú mzdu.

Prvé kontajnery dajú do zeme v septembri. Nehrnú sa do toho

Zástupcovia košických mestských častí upozorňujú na možné problémy.

ŠPORT

Slováci vyškolili majstrov Európy. Akú majú šancu postúpiť?

Naši môžu postúpiť do semifinále z druhého miesta, ale musia čakať na vývoj v ďalších dvoch skupinách.