Kamzíci na ľade Nitry neuspeli

(Autor: ilustračné - SITA/Radoslav Maťaš)
TASR|12. mar 2017 o 19:40

Nitrania nepúšťali Popradčanov do veľkých príležitostí.

NITRA, POPRAD. V Nitre sa ešte ani neskončil predzápasový ceremoniál venovaný Dušanovi Milovi, ktorý oslávil 44. narodeniny, a Nitra už viedla 1:0, keď sa v šestnástej sekunde presadil Tvrdoň.

Šancu na vyrovnanie mal v 7. minúte Štrauch, ale v dobrej pozícii prestrelil Hartzellovu bránku.

V 12. minúte mali Nitrania dve veľké príležitosti v presilovej hre, ale najprv Tvrdoň a neskôr Slovák minuli odkrytú popradskú bránku.

Na opačnej strane zvonila za brankárom Nitry pravá žrď po strele Svitanu.

V 15. minúte oklamal pohybom hosťujúcu obranu Slovák, ale jeho bekhendový blafák nenašiel miesto medzi tromi žrďami.

Na začiatku druhej tretiny sa hral hokej zo strany na stranu, ale bez väčších príležitostí. V 31. minúte nastrelili Popradčania druhú žrď, tentoraz Mlynarovič.

V druhej polovici tretiny mali hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú však Nitrania veľmi dobre ubránili.

Z minima šancí sa dala vypichnúť Krištofova, ktorý z medzikružia prestrelil Šúrekovu bránku.

Druhá tretina bola pre divácke oko viac-menej nezaujímavá.

Tretia tretina priniesla v úvode presilovú hru Nitry, ktorú gólom využil Cope a zvýšil na 2:0. Už o minútu však vrátil Poprad naspäť do zápasu Zagrapan, ktorého puk doslova trafil - 2:1.

V 53. minúte nepríjemne Meland nastrelil Ručkaya do ruky a ten odišiel v bolestiach dole z ľadu, ale v zápase pokračoval.

Nitrania nepúšťali hostí do veľkých príležitostí a vedenie kontrolovali.

Definitívu mohol pridať dve minúty pred koncom Krištof, ale Šúrek si s jeho strelou poradil.

Domáci si v závere ustrážili víťazstvo 2:1.

Hlasy trénerov

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My sme jednoznačne chceli ísť do zápasu s víťazným cieľom. Domáci a posledný duel základnej časti nám nevelil nič iné, ako uspieť. Nepozerali sme sa na ostatné zápasy. Myslím si, že keby bolo v desiatej minúte 4:0, tak by nemohol nikto nič povedať. Boli tam obrovské šance, ktoré sme nevyužili. Stále to bolo 1:0 a neodskočili sme na viac gólov, aj keď šance sme mali. Potom sme dali na 2:0 a súper dal šťastný gól. Myslím si, že celý zápas sme boli jednoznačne lepší a strážili sme si to. Tretiu sezónu za sebou hráme so súperom, s ktorým sme odohrali posledné kolo základnej časti. Samozrejme, play off bude úplne iné ako nedeľný zápas. Všetko je zabudnuté a začína sa nová a veľmi náročná súťaž."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme nezachytili úvod. Prvá tretina bola totálne v réžii Nitry. V druhej a tretej tretine sme sa
trochu dostali do tempa a vzchopili. Mali sme šance a kládli sme aký-taký odpor, žiaľ, v oslabení sme dostali gól na 2:0 a potom sme už dokázali len skorigovať výsledok na 2:1. Po všetkých nedeľných dueloch sa sem vo štvrtok vrátime. Verím, že potrápime majstra z minulej sezóny a budeme dôstojným súperom v prvom kole play off."

HK Nitra - HK Poprad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Tvrdoň (Slovák, Milam), 44. Cope (Pupák, Slovák) - 46. Zagrapan (Hvila, Fabian)

Rozhodovali: Goga, Jonák - Návratek, Kacej, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 2227 divákov

Zostavy:

HK Nitra: Hartzell - Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím - Cope, Slovák, Tvrdoň - H. Ručkay, Krištof, Kutálek - Macík, Šiška, Šille - Štefanka, Paukovček, Bajtek

HK Poprad: Šúrek - Guliaev, Fabian, Davydov, Dinda, Ježek, Pokovič, Szücs - Bondra, Zagrapan, Hvila - Štrauch, Mlynarovič, Svitana - Matej Paločko, Murček, Matúš Paločko - Lichanec, Troliga, Bjalončík - Abramov

Dvojice a termíny 1. kola (štvrťfinále) play off TL:

Banská Bystrica (1) - Nové Zámky (8) /16., 17., 20. a 21.marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca

Nitra (2) - Poprad (7) /16., 17., 20. a 21. marca, prípadný 5.,6. a 7. zápas: 24., 26. a 28. marca

Košice (3) - Martin (6) /18., 19., 22. a 23. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 25., 27. a 29. marca

Žilina (4) - Zvolen (5) /18., 19., 22. a 23. marca, prípadný 5., 6. a 7. zápas: 25., 27. a 29. marca

Pozn.: všetky zápasy majú začiatok o 18.00 h