AKTUALIZOVANÉ 20:22

Kamzíci na ľade Nitry neuspeli

Nitrania nepúšťali Popradčanov do veľkých príležitostí.

(Zdroj: ilustračné - SITA/Radoslav Maťaš)

NITRA, POPRAD. V Nitre sa ešte ani neskončil predzápasový ceremoniál venovaný Dušanovi Milovi, ktorý oslávil 44. narodeniny, a Nitra už viedla 1:0, keď sa v šestnástej sekunde presadil Tvrdoň.

Šancu na vyrovnanie mal v 7. minúte Štrauch, ale v dobrej pozícii prestrelil Hartzellovu bránku.

V 12. minúte mali Nitrania dve veľké príležitosti v presilovej hre, ale najprv Tvrdoň a neskôr Slovák minuli odkrytú popradskú bránku.

Na opačnej strane zvonila za brankárom Nitry pravá žrď po strele Svitanu.

V 15. minúte oklamal pohybom hosťujúcu obranu Slovák, ale jeho bekhendový blafák nenašiel miesto medzi tromi žrďami.

Na začiatku druhej tretiny sa hral hokej zo strany na stranu, ale bez väčších príležitostí. V 31. minúte nastrelili Popradčania druhú žrď, tentoraz Mlynarovič.

V druhej polovici tretiny mali hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú však Nitrania veľmi dobre ubránili.

Z minima šancí sa dala vypichnúť Krištofova, ktorý z medzikružia prestrelil Šúrekovu bránku.

Druhá tretina bola pre divácke oko viac-menej nezaujímavá.

Tretia tretina priniesla v úvode presilovú hru Nitry, ktorú gólom využil Cope a zvýšil na 2:0. Už o minútu však vrátil Poprad naspäť do zápasu Zagrapan, ktorého puk doslova trafil - 2:1.

V 53. minúte nepríjemne Meland nastrelil Ručkaya do ruky a ten odišiel v bolestiach dole z ľadu, ale v zápase pokračoval.

Nitrania nepúšťali hostí do veľkých príležitostí a vedenie kontrolovali.

Definitívu mohol pridať dve minúty pred koncom Krištof, ale Šúrek si s jeho strelou poradil.

Domáci si v závere ustrážili víťazstvo 2:1.

Hlasy trénerov

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My sme jednoznačne chceli ísť do zápasu s víťazným cieľom. Domáci a posledný duel základnej časti nám nevelil nič iné, ako uspieť. Nepozerali sme sa na ostatné zápasy. Myslím si, že keby bolo v desiatej minúte 4:0, tak by nemohol nikto nič povedať. Boli tam obrovské šance, ktoré sme nevyužili. Stále to bolo 1:0 a neodskočili sme na viac gólov, aj keď šance sme mali. Potom sme dali na 2:0 a súper dal šťastný gól. Myslím si, že celý zápas sme boli jednoznačne lepší a strážili sme si to. Tretiu sezónu za sebou hráme so súperom, s ktorým sme odohrali posledné kolo základnej časti. Samozrejme, play off bude úplne iné ako nedeľný zápas. Všetko je zabudnuté a začína sa nová a veľmi náročná súťaž."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme nezachytili úvod. Prvá tretina bola totálne v réžii Nitry. V druhej a tretej tretine sme sa
trochu dostali do tempa a vzchopili. Mali sme šance a kládli sme aký-taký odpor, žiaľ, v oslabení sme dostali gól na 2:0 a potom sme už dokázali len skorigovať výsledok na 2:1. Po všetkých nedeľných dueloch sa sem vo štvrtok vrátime. Verím, že potrápime majstra z minulej sezóny a budeme dôstojným súperom v prvom kole play off."

Téma: Hokej