Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Shihanisti bodovali na Slovenskom pohári v Šuranoch

Martin Stříž vybojoval prvé miesto.

Martin Stříž. Vybojoval prvé miesto.Martin Stříž. Vybojoval prvé miesto. (Zdroj: jgz)

POPRAD. O ďalšie body Slovenského pohára a postupu na májové majstrovstvá republiky, vycestoval Karate klub Shihan Poprad zabojovať, prvú marcovú sobotu do Šurian, kde sa v športovej hale konalo 2. kolo Slovenského pohára detí a žiakov v karate.

Vyše deväťsto štartujúcich z viac ako päťdesiat klubov si to rozdalo v kategóriách agility, súborného cvičenia kata a športového zápasu kumite.

Úvod turnaja patril agility a najmenším kategóriám. Prvú medailu tu pre popradské farby vybojovala medzi 5-ročnými dievčatami Hana Hybenová, ktorá skončila zlatá. Ďalšiu medailu hneď pridala Nelly Martonová, ktorá medzi 6-ročnými dievčatami vybojovala striebro.

„Medzi 10-ročnými dievčatami skončili Veronika Jalowiczorová zlatá a Ema Zacharová strieborná. Strieborná skončila aj medzi 11-ročnými dievčatami Simona Bednarčíková. Poslednú medailu v kategórii agility vybojoval Hugo Hyben, ktorý medzi 11-ročnými chlapcami skončil bronzový,“ uviedol tréner Shihanu Poprad Ján Glatz.

Ďalšiu medailu si na krk zavesila Hana Hybenová, ktorá tentoraz v súbornom cvičení kata, medzi 5-ročnými dievčatami skončila bronzová. Benjamín Hyben v kategórii kata 6 až 7-ročných chlapcov, v kategórii pokročilých a Martin Stříž medzi staršími žiakmi, začiatočníkmi skončili hneď za pódiovým umiestnením a do Slovenského pohára si tak pripísali aspoň dva body.

„Rovnako dvojbodoví, za pódiom skončili aj Andrej Tapfer v kategórii športového zápasu kumite 6 až 7-ročných chlapcov do 30 kg a Nelly Martonová medzi 6 až 7-ročnými dievčatami do 24 kg. Benjamín Hyben medzi 6 až 7-ročnými chlapcami do 30 kg vybojoval bronz. Bronzový skončil aj Jozef Langa v kategórii mladších žiakov, začiatočníkov do 34 kg,“ doplnil Glatz.

Menej sa darilo Karin Kleinovej medzi mladšími žiačkami, začiatočníčkami do 37 kg, ktorá skončila za pódiovým umiestnením, s dvomi bodmi do Slovenského pohára. Staršie žiačky v kategórii pokročilých, Veronika Jalowiczorová do 30 kg, Ema Zacharová do 35 kg a Barbora Glatzová do 40 kg skončili zhodne na bronzových pozíciách.

Medailovú zbierku Shihanistov uzatvoril Martin Stříž, ktorý v kategórii starších žiakov, začiatočníkov do 40 kg nenašiel premožiteľa a vybojoval zlato.

Karate klub Shihan Poprad s tromi zlatými, štyrmi striebornými a šiestimi bronzovými medailami obsadil v Šuranoch dvanáste miesto.