Popradskí hokejisti prehrali aj druhý štvrťfinálový zápas

Marek Tvrdoň z HK Nitra (vpravo) v Nitre pravdepodobne skončil.
Marek Tvrdoň z HK Nitra (vpravo) v Nitre pravdepodobne skončil. (Autor: SITA)
TASR|17. mar 2017 o 21:00

S Nitrou sa najbližšie stretnú na domácom ľade v pondelok.

NITRA/POPRAD. Hokejisti HK Nitra vyhrali aj v druhom štvrťfinále play off nad HK Poprad. V prvom zápase zdolali Popradčanov vysoko 7:0, v druhom 2:0 a v sérii vedú 2:0. Tretí zápas je na programe 20. marca v Poprade.

Prvý zápas dopadol pre Popradčanov veľmi zle, a tak bolo potrebné zmeniť prístup. V úvode mali prvú šancu práve kamzíci, keď pálil Ježek, ale Hartzell bol pozorný.

Na opačnej strane mal obrovskú príležitosť Tvrdoň, ktorý sa ocitol v úniku, avšak Fokina neprekonal. V 9. minúte našiel Slovák spoza brány Ordzovenského a strelu nitrianskeho obrancu vyrazil Fokin len s námahou.

Tímy zbytočne nešpekulovali a snažili sa všetko tlačiť do brány. Hostia pridali oproti prvému zápasu na dôraze a snažili sa viac napádať a dohrávať súboje.

Vystriedali brankára

V bráne Fokina vystriedal po prestávke Šúrek, ktorý mal viac práce ako Hartzell.

Nitrania zlepšili pohyb a ich aktivita priniesla úvodný gól. V 27. minúte sa natlačil po pravom krídle Tvrdoň, ktorého pokus ešte Šúrek zastavil, ale letiaci puk trafil vo vzduchu Macík 1:0.

V 35. minúte strieľal počas presilovej hry Svitana, ale Hartzell si ho semaforom vychutnal.

V 38. minúte potiahol puk Macík a následne ho prihral na stred Tvrdoňovi, ktorý to skúsil, ale strele chýbala razancia.

Do šatní sa mohlo ísť za stavu 2:0, ale tridsať sekúnd pred koncom druhej tretiny nastrelil Kutálek iba žŕdku.

Vyrovnať sa im nepodarilo

Do tretej tretiny nastupovali kamzíci s jednogólovým mankom, a tak stále boli na kontakt s Nitranmi, ale bez gólového zápisu nemohli pomýšľať na úspech.

V 53. minúte mal na hokejke vyrovnanie Ibragimov, ale vo výhodnej pozícii minul Hartzellovu bránu.

V 55. minúte sa predral k zakončeniu nestarnúci Kroták, ale bekhendom netrafil bránu. Na opačnej strane prišiel zákonite trest.

Na 2:0 zvýšil Slovák. Hostia museli hru otvoriť a vznikli z toho protiútoky Paukovčeka a Slováka, ale Šúrek odolával. Tréner Ozimák skúsil ešte hru bez brankára, ale bez výsledného efektu.

Brankár Hartzell zachytil puk do lapačky a sebavedomo ho rozohral smerom dopredu, kde dal bodku za zápasom Tvrdoň.

Popradčania ani v druhom zápase nedokázali skórovať.

HK Nitra HK Poprad 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 27. Macík (Tvrdoň, Šille), 56. Slovák (H. Ručkay), 60. Tvrdoň(Kutálek, Hartzell)

Rozhodovali: Jonák, Mllner Šefčík, Tvrdoň,vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,

3109 divákov/na zápasy 2:0/

Zostavy:

Nitra: Hartzell Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Versteeg,Meland, Pupák, Korím Cope, Slovák, Blackwater H. Ručkay, Krištof,Kutálek Macík, Šille, Tvrdoň Štefanka, Paukovček, Bajtek

Poprad: Fokin (21. Šúrek) Fabian, Guliaev, Suchý, Dinda,Pokovič, Davydov, Ježek, Ibrigimov Lichanec, Zagrapan, ŠtrauchKroták, Troliga, Matúš Paločko Bondra, Murček, Abramov Hvila,Mlynarovič, Svitana

Druhá dvojica:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 8:0˙(3:0, 3:0, 2:0)˙- stav série: 2:0

Domov»Sportnet na východe»Popradskí hokejisti prehrali aj druhý štvrťfinálový zápas