Streda, 29. marec, 2017 |Meniny má Miroslav

Popradčania podľahli favoritovi v predĺžení

Hokejisti spod Tatier prehrávajú vo štvrťfinále s Nitrou už 0:3 na zápasy.

Dva góly Lukáša Hvilu Popradčanom nestačili.(Zdroj: SITA)

POPRAD. V treťom stretnutí štvrťfinálovej série Tipsport ligy prehrali doma popradskí hokejisti s Nitrou 3:4 po predĺžení.

Vo vyrovnanom dueli sa ujali Popradčania vedenia 3:2 na konci 57. minúty gólom Lukáša Hvilu.

Nitrania však dokázali vyrovnať necelú minútu a pol pred koncom a zápas išiel do predĺženia. V ňom rozhodol gól Macíka v 68. minúte.

Štvrtý duel sa hrá v utorok o 18. hodine opäť pod Tatrami, Nitra má za stavu 3:0 na zápasy postupový mečbal.

Výborný úvod Popradčanov

Po úvodnom dvojzápase s prehrami pod Zoborom boli "kamzíci" v ťažkej východiskovej pozícii.

Napriek tomu predviedli agresívny úvod zápasu, keď pri hre 4 na 4 otvoril skóre na konci 4. minúty do odkrytej časti brány Hvila - 1:0.

Kúzlo nitrianskeho brankára Erica Hartzella tak Popradčania odkliali po dlhých takmer 124 minútach.

Už o pár sekúnd videli domáci druhý gól, keď sa strelou do šibenice prezentoval Svitana.

Na nepriaznivý vývoj zápasu reagovala hosťujúca lavička oddychovým časom, čo Nitre pomohlo. V úvode 7. minúty predviedli hostia peknú akciu, na konci ktorej bol voľný Krištof a ten sa nemýlil - 2:1.

Hru prerušovali časté vylúčenia. Domáci nedokázali využiť ani ideálnu presilovku 4 na 3.

Atraktívny hokej pokračoval aj v prostrednom dejstve. Opticky navrch mali hostia, viac vyložených príležitostí si ale vypracovali Popradčania. Tie ale bezpečne likvidoval Hartzell.

Vyrovnanie priniesla 26. minúta, keď sa tečom z bezprostrednej blízkosti presadil svojím druhým gólom Krištof.

Na opačnej strane zlyhal v gólovej šanci počas presilovej hry Troliga a po ňom neuspel v samostatnom úniku Lichanec, ktorý sa hosťujúcou obranou prepasíroval s prispením veľkej dávky šťastia.

Nitra vyrovnala sporným gólom

V tretej tretine ubrali obe mužstvá z útočného prejavu, viac sa myslelo na zadné vrátka.

Zmeniť nerozhodný stav mohol v nájazde osamotený veterán Arne Kroták, ale v rozhodujúcej chvíľu ho perfektne odzbrojil vracajúci sa Šille.

Misky váh na domácu stranu naklonil tri minúty pred záverečným klaksónom Hvila, keď podstrelil inak spoľahlivého brankára Nitry.

V závere sa už zdalo, že domáci dotiahnu zápas do víťazného konca. Opak bol ale pravdou. Vyrovnanie totiž zariadil Matt Cope.

Uznanie gólu sprevádzali kontroverzie a veľká nevôľa domácich, keďže v okamihu strely došlo ku kontaktu brankára s útočiacim hráčom priamo v bránkovisku.

Po porade na ľade ale rozhodcovia gól napokon opätovne potvrdili.

Šúrek už druhýkrát nestihol čarovať

Predĺženie bolo v domácej réžii, čomu napomohlo i vylúčenie Mezeia. Jeho návrat na ľad mohol znamenať koniec domácich nádejí.

Ordzovenský totiž Mezeia cez celé klzisko uvoľnil do úniku, ale Šúrek famóznym zákrokom vytiahol puk na hornú žŕdku. To už Mezei dvíhal ruky nad hlavu na znak víťazného gólu.

Rozhodnutie v prospech Nitry zariadil strelou švihom na začiatku 68. minúty Macík - 3:4.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Mám povedať pravdu, to čo si myslím, ale čo mám povedať? V každom prípade chcem chlapcom poďakovať za bojovnosť. Hrali sme s minuloročným majstrom a myslím si, že nielen hráči, ľudia okolo hokeja i tí, čo do neho vkladajú peniaze, si zaslúžia viac. Bohužiaľ sú veci, ktoré sa momentálne nedajú nijako ovplyvniť. Musíme premieňať presilové hry. Mali sme čisté gólové šance, ktoré sa musia premieňať. Zajtra nás čaká ďalší zápas, ideme ďalej."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My sme vedeli, že zápas môže veľa napovedať o sérii. Vedieme 3:0. Zápas by sme mali jasne v rukách, keby sme nespravili toľko faulov a nehrali toľko oslabení. Našťastie sme ich ustáli a aj keď sme v závere prehrávali, vyrovnali sme. V predĺžení sme strelili víťazný gól. Náš tajný plán sme splnili."