(Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR|21. mar 2017 o 20:25

Vo štvrťfinálovej sérii podľahli Nitre 0:4 na zápasy.

POPRAD. Štvrťfinále sa stalo pre hokejistov HK Poprad v tejto sezóne Tipsport ligy konečnou.

V sérii podľahli úradujúcemu majstrovi z Nitry 0:4 na zápasy, pričom záverečný domáci duel Popradčanom absolútne nevyšiel.

Na ich matnom výkone akoby sa podpísala tesná a sporná prehra v treťom dueli na domácom ľade. Napriek tomu sa im tribúny za celú sezónu odvďačili potleskom.

Nitra deklasovala Poprad a postúpila: fotogaléria

1.4.2017

Rozhodla už prvá tretina

Domáci mali už v 1. minúte ideálnu príležitosť na gólový vstup do zápasu, ale presilovú hru nedokázali využiť.

Po nej už dianie v prvej tretine ovládli Nitrania. V 5. minúte najskôr brankára Popradu Šúreka zachránila ľavá žŕdka a následne si efektne poradil s dorážkou Bajteka, pri ktorej už hostia dvíhali ruky.

Hostia pokračovali v aktivite, za ktorú boli odmenení už v 7. minúte. Popradčania neustrážili elitnú formáciu súpera a po prihrávke spoza bránky presne namieril Blackwater - 0:1.

V 13. minúte mali domáci šťastie, keď brankár Šúrek udržal puk pred bránkovou čiarou a na opačnej strane si nitriansky brankár Hartzell poradil s nebezpečnou strelou Štraucha.

Hostia v 17. minúte pridali druhý gól, keď po Macíkovej prihrávke namieril spomedzi kruhov Šille a prestrelil Šúreka.

V hernej pohode hrajúci Nitrania pridali ešte v prvej časti aj tretí gól. K puku sa dostal obranca Rais a zvýšil na 0:3.

Nitra si kontrolovala postup

Hostia nepúšťali Popradčanov do výhodných streleckých pozícií a tí sa ku gólu nedopracovali ani počas presilovky v 27. minúte.

Ako využívať početnú výhodu im hostia ukázali v 30. minúte. Macík si vylepšil streleckú pozíciu a strelou z väčšej diaľky prekvapil Šúreka.

Nitrania kontrolovali dianie na ľade, nepúšťali sa do šarvátok a štvorgólový náskok si do konca druhej tretiny bez problémov ustrážili.

Nitrania hrali s chuťou a ťažili z pozičných i individuálnych zaváhaní súpera. Keď Slovák v 46. minúte zblízka upravil na 0:5, došlo k výmene brankárov v popradskom tíme.

Šúreka nahradil Pajpach, pre ktorého to bola prvá skúsenosť v play off najvyššej slovenskej súťaže.

V 50. minúte bol blízko k ďalšiemu nitrianskemu gólu Krištof, ale zblízka trafil iba žŕdku Pajpachovej bránky.

V 58. minúte domáci útočník Andreas Štrauch zmaril čisté konto Hartzellovi, keď ho prekvapil strelou švihom zo strednej vzdialenosti.

Na víťazstve hostí to však už nič nezmenilo a tí sa po záverečnom hvizde mohli radovať z postupu medzi štyri najlepšie tímy.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "V dnešnom zápase sme chceli dosiahnuť zázrak, ale ten sa napokon nekonal. V zápase nenastúpilo viacero našich hráčov, ktorí v nedávnych zápasoch v základnej časti a v play off dávali góly. V našej ofenzívnej hre to bolo cítiť. Nitra vyhrala zaslúžene. Má kvalitný káder, ktorý nebol vybudovaný v jednej sezóne, ale dlhodobo. Naša sezóna sa skončila, no myslím si, že sa za ňu nemusíme hanbiť. Vzhľadom na mnohé udalosti, ktoré sa v klube stali počas sezóny, bol pre nás postup do play off víťazstvom. Gratulujem Nitre k postupu a želám jej celkové víťazstvo. Potom si budeme môcť povedať, že sme vypadli s majstrom."

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: "Do zápasu sme išli s vedomím, že v prípade víťazstva ukončíme sériu. Vedeli sme, že Poprad nám to nedá zadarmo. V úvode mali domáci presilovku, ktorú sme ustáli. Od prvého gólu sme boli jasne lepší a zápas sme kontrolovali. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."

Radoslav Suchý, obranca HK Poprad: "Bol to rýchly koniec. Myslím si však, že sme mali dosť silné mužstvo na to, aby sme Nitru viac potrápili. Vyhoreli sme už v prvom zápase, v ktorom sme dostali sedem gólov. Za stavu 0:3 na zápasy sa hrá ťažko."

Maximilián Pajpach, brankár HK Poprad: "Nebolo jednoduché dostať sa do zápasu. Napokon mi to celkom dobre vyšlo, no pomohlo mi aj šťastie. Som veľmi rád, že som sa dostal do bránky aj počas play off. Bola to pre mňa veľká skúsenosť. Celá sezóna i toto play off mi veľa dalo do ďalšej kariéry."

HK Poprad - HK Nitra 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

konečný stav série 0:4, do semifinále postupuje Nitra

Góly: 58. Štrauch (Pajpach) - 7. Blackwater (M. Slovák, Cope), 17. Šille (Bajtek, Macík), 20. Rais (Kutálek, Tvrdoň), 30. Macík (Kutálek), 46. M. Slovák (Blackwater, Cope).

Rozhodovali: Baluška, Lauff - Holienka, Jobbágy, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Lichanec (Pop.) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1 307 divákov.

Poprad: Šúrek (46. Pajpach) - Guľajev, Fabian, Dinda, R. Suchý, Ibragimov, Pokovič, A. Ježek, Davydov - Henderson, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, Troliga, Kroták - Štrauch, Abramov, L. Hvila - Matej Paločko, Murček, D. Bondra.

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M.Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák,Cope - Kutálek, Krištof, M. Tvrdoň - Bajtek, Timotej Šille,Macík - Piačka, L. Paukovček, J. Štefanka.