Stará Ľubovňa zaskočila favorita

V tabuľke sa vytvorili dvojičky, Spišské Podhradie ostáva na čele.

(Zdroj: ilustračné)

KEŽMAROK. Posledná marcová sobota patrila Podtatranskej florbalovej lige a jej 27. a 28. kolu.

Medzi najväčšie prekvapenie kola boli určite výkony florbalistov Starej Ľubovne. V zápase s Naj Spišská Nová Ves to bolo ako na hojdačke. Ľubovňa otvorila skóre, Naj vyrovnal. Naj pridal gól, na čo zase odpovedala Ľubovňa. Záver zápasu lepšie zvládli Spišiaci, keď necelé dve minúty pred sirénou sa ujali vedenia a už o 40 sekúnd pridali ďalší, rozhodujúci gól.

O tom, že mladíci z Ľubovne sú hráči dvoch tvárí ukázali v zápase s obhajcom titulu popradskými Panthermi. Do svojho súpera sa pustili bez rešpektu od začiatku zápasu. V 5. minúte druhej tretiny vyhrávali jednoznačne 5:0.

Pantheri dokázali dať len po jednom góle v druhej a tretej tretine, čo bolo naozaj málo proti s chuťou hrajúcou Ľubovňou. V zápase mali presnú mušku len dvaja ľubovnianski strelci. Záleš s piatimi gólmi, ktorý potvrdzuje vynikajúcu formu na konci tohto ročníka, ku ktorému sa pridal trojgólový Pompa.

Vrbov prišiel na svoje zápasy len s jedným hráčom na striedanie. Nakoľko hrali s družstvami z prvých dvoch miest, ich prípadný úspech by bol len zázrak.

Legendy Spišské Podhradie nezaváhali, pripísali si plný bodový zisk a usadili sa na čele tabuľky. V nej sa vytvorili dvojičky. Prvé dve družstvá bojujú o titul, druhé dve o bronz. Posledné dve o chvost tabuľky. Akurát hráči Veľkej Lomnice majú už teraz jasné 5. miesto.

V kanadskom bodovaní vedie jasne Monka z Panthers, najlepší strelec je Špiner z Podhradia, nahrávač jeho tímový kolega Valko. Brankára Reľovského z Ľubovne sa stále nepodarilo nikomu predbehnúť.

Nasledujúcu sobotu majú florbalisti voľno. Najbližšie sa stretnú 8. apríla.

Výsledky: FBC VRBOV - PINK PANTHERS POPRAD 3:7 (0:1, 2:3, 1:3), góly: Zummer, Giblák, S. Hrebeňár - Monka 3, Krasničan, Jager po 2, FBC ST. ĽUBOVŇA - NAJ SP. N. VES 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), góly: Tulka, Rusnáček - Korpač 2, Ľ. Janna, Hladt, LEGENDY SP. PODHRADIE - FBC VRBOV 12:1 (1:0, 5:1, 6:0), góly: Koleno 4, Macuga, Valko, Dzurik po 2, Lenart, Špiner – Šimbera, PINK PANTHERS POPRAD - FBC ST. ĽUBOVŇA 2:8 (0:3, 1:2, 1:3), góly: Modrič, Plavec - Záleš 5, Pompa 3, NAJ SP. N. VES - LEGENDY SP. PODHRADIE 2:5 (0:1, 0:4, 2:0), góly: Korpač, Hladt - Špiner, Koleno po 2, Valko.

Kováčik: Je mi ľúto, že Košice nebudú na prvoligovej mape

Veril v postup mladíkov do finále. Náš futbalový zväz pošle sťažnosť do sídla UEFA.

Prešovské sídlisko Sekčov žilo Farfestom

Jeho cieľom je, aby sa ľudia stretli nielen pri modlitbe, ale aj sa spolu zabavili.

Naďalej hrozia búrky s krúpami, možné sú aj povodne

Meteorológovia vydali výstrahy aj pre východné Slovensko.

Hřebejk: V živote som nepraktický neurotik, ale na pľaci sa mením

Ocenený režisér rozprával o tajomstvách Pelíškov.

ŠPORT

Aj na dedine sa hrá inak. Šampionát dvadsaťjednotiek je neregulárny

UEFA urobila niekoľko viditeľných prešľapov. Majstrovstvá Európy do 21 rokov stratili vážnosť a serióznosť.