Rudňany zlyhali v koncovke

Doma nebodovali. Nepremieňali šance.
Doma nebodovali. Nepremieňali šance. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|10. apr 2017 o 00:00

V 20. kole štvrtej futbalovej ligy Juh hostili futbalisti Rudnian súpera zo Sobraniec.

RUDŇANY. V 20. kole štvrtej futbalovej ligy Juh hostili na svojom trávniku futbalisti Rudnian súpera zo Sobraniec.

Už predzápasový pohľad na tabuľku nasvedčoval, že to domáci nebudú mať vôbec ľahké.

V kvalitnom stretnutí videli diváci až šesť gólov. Tí domáci však ostali zarmútení, lebo už po polčase Rudnianci prehrávali o dva góly.

Nakoniec si po výsledku 4:2 všetky body odviezli maximálne efektívni hostia zo Sobraniec.

„V Rudňanoch sa nám hralo veľmi dobre. Vychádzalo takmer všetko. Čo ma potešilo, bol fakt, že v zostave sme mali troch dorastencov a jeden z nich vyrobil pokutový kop a bol ešte pri dvoch góloch. Za stavu 4:1 už domáci len v závere kozmeticky upravili výsledok. Veľkou našou oporou bol brankár Liutnianskyi, ktorý je z Ukrajiny a má za sebou futbalovú akadémiu. Z Rudnian odchádzame s troma bodmi a tak je na našej strane maximálna spokojnosť,“ skonštatoval po víťaznom zápase na Spiši tréner MFK Sobrance Jaroslav Gomboš.

Legionári z Ukrajiny rozdielovými hráčmi

Aj keď Sobrance patria medzi najlepšie tímy 4. ligy Juh, Rudnianci na toto vôbec nebrali ohľad. Ani dvojgólové manko z prvého polčasu ich nezlomilo.

Za druhý polčas by si domáci zaslúžili lepší výsledok. Ale ako sa hovorí, futbal sa hrá na góly a nie na šance.

„Nebol to zlý zápas. Diváci videli veľa gólov, len škoda, že viac ich bolo v našej sieti. Z rýchleho brejku sme inkasovali prvý gól a na pohode nám nepridal gól do šatne v závere prvého polčasu. Po zmene strán sa hralo prakticky na jednu bránu. Jochman nevyužil tri tutovky, Bdžochovu gólovú strelu odvrátili z čiary. Keď sme stiahli na 2:1, otvorili sme viac hru, čo využili hostia na dva góly. Prakticky z piatich striel na bránu strelili štyri góly. U nás šesť gólových tutoviek, no len dva góly. Na zostavu, akú som mal k dispozícii, to nebolo vôbec zlé. Chýba mi stopérska dvojica, zranení sú piati stabilní hráči základnej zostavy. Celý majstrák odohral sedemnásťročný dorastenec. Bolo vidieť u hostí, že posily z Ukrajiny, to sú rozdieloví hráči. Nehovoriac o ich brankárovi, ktorý im vychytal tri body. Ten bol najlepší hráč na ihrisku,“ zhodnotil domáce vystúpenie proti Sobranciam tréner OŠK Rudňany Pavol Kubus.