Spišskonovoveské florbalistky získali svoj historicky prvý slovenský titul.
Spišskonovoveské florbalistky získali svoj historicky prvý slovenský titul. (Autor: archív klubu)
Ján Tomšík|19. apr 2017 o 00:00

Kto sa zaslúžil o historický úspech tímu?

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Extraligové florbalistky Kométy Spišská Nová Ves cestovali vo štvrtok 13. apríla do Dubnice odohrať posledný, piaty zápas finále play-off, ktorý rozhodol o získaní zlatých medailí.

Dievčatá pod dirigentkou a zároveň kapitánkou extraligového kolektívu Jankou Dupčákovou mali za cieľ vrátiť domácu prehru s Pruským a vybojovať si historický titul majstra Slovenska.

Kapitánka Dupčáková po štvrtom, prehranom zápase v Spišskej Novej Vsi s futbalovým výsledkom 1:2 povedala: „...Ja ale pevne verím, že v Dubnici vybojujeme vytúžené zlato.“ Jej predpoveď sa ukázala ako pravdivá.

Posledný piaty finálový zápas play-off:

Pruské – Spišská Nová Ves 7:10 (1:5, 3:2, 3:3)

Góly: Behancová 4, Kňažková 2, Reseková – Pa. Hudáková 6, Kr. Hudáková 2, Kl. Grossová 2.

Konečný stav série: 2:3

Dievčatá Spišskej Novej Vsi si vytvorili v prvej tretine obrovský tlak, ktorý sa pretavil do strelených gólov, pretože už v trinástej minúte prvej tretiny bol stav 0:4 pre Spišskú Novú Ves.

Tento priebeh dával tušiť, že sa dejú veľké zmeny v porovnaní so štvrtým zápasom play-off na Spiši.

Domáce hráčky potom už len upravovali stav stretnutia, ktoré sa skončilo po výkone v Spišskej Novej Vsi ich nečakanou prehrou.

Kolektív Kométy si víťazstvo zaslúžil a tak titul z Pruského sa sťahuje na rok do Spišskej Novej Vsi.

Ženský titul je v dobrých rukách.

Pre Kométu Spišská Nová Ves je to prvý a zároveň historický titul majstra Slovenska.