Piatok, 23. jún, 2017 |Meniny má Sidónia

Shihan bojoval na Slovenskom pohári v Starej Ľubovni

Predstavilo sa 459 pretekárov zo 49 klubov Slovenska.

Hana Hybenová vyhrala kategóriu agility 5-ročných.(Zdroj: jgz)

STARÁ ĽUBOVŇA. O posledné body do Slovenského pohára a postup na májové majstrovstvá Slovenska prišli mladí karatisti popradského Karate klubu Shihan zabojovať v sobotu 1. apríla do Mestskej športovej haly v Starej Ľubovni.

V poslednom, 3. kole sa predstavilo 459 pretekárov z 49 klubov Slovenska, čo prinieslo vyše 930 štartov v kategóriách agility, súborného cvičenia kata a športového zápasu kumite.

V kategórii agility si najlepšie počínala Hana Hybenová, ktorá kategóriu 5-ročných dievčat suverénne vyhrala. V celkovom hodnotení Slovenského pohára nazbierala Hana najviac bodov, čo v jej debutovej sezóne znamenalo zisk Slovenského pohára.

V kategórii agility sa medzi 10-ročnými dievčatami na druhom mieste rovnako umiestnili Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová. Druhá skončila aj Simona Bednarčíková medzi 11-ročnými dievčatami. Nelly Martonová medzi 6-ročnými dievčatami získala tretie miesto. Hana Hybenová bodovala aj medzi 5-ročnými dievčatami v kategórií kata, kde vybojovala striebornú medailu.

Strieborný skončil aj Benjamín Hyben v kategórii kata 6 až 7-ročných chlapcov pokročilých. Vlastislavovi Balážovi, Tadeášovi Krakovskému, Filipovi Svitanovi ani Andrejovi Tapferovi sa medzi 6 až 7-ročnými chlapcami v kategórii kata začiatočníkov nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov.

Z eliminácií nepostúpili medzi 6 až 7-ročnými dievčatami – začiatočníčkami ani Lea Liptaiová a Nelly Martonová.

V eliminačných bojoch skončili aj Karin Kleinová medzi mladšími žiačkami a Jozef Langa medzi mladšími žiakmi v kategóriách začiatočníkov a Simona Bednarčíková medzi staršími žiačkami – pokročilými.

O poslednú medailu v kategórii kata sa postaral Hugo Hyben, medzi staršími žiakmi v kategórii pokročilých, skončil bronzový. Martin Stříž medzi staršími žiakmi – začiatočníkmi zápas o tretie miesto prehral a skončil hneď za pódiovým umiestnením.

V športovom zápase kumite Nelly Martonová skončila medzi 6 až 7-ročnými dievčatami do 24 kg hneď za pódiovým umiestnením. Filip Svitana a Tadeáš Krakovský v kategórii 6 až 7-ročných chlapcov do 26 kg skončili v prvom kole. Vlastislav Baláž sa v tejto kategórii dostal do druhého kola. V prvom kole skončil aj Andrej Tapfer v kategórii do 30 kg.

Jozef Langa medzi mladšími žiakmi – začiatočníkmi do 34 kg zápas o bronz prehral a skončil hneď za pódiovým umiestnením.

Medzi mladšími žiačkami – začiatočníčkami získala Karin Kleinová bronzovú medailu. Dobre si počínal Martin Stříž, ktorý medzi staršími žiakmi -začiatočníkmi do 40 kg skončil druhý, čo mu v celkovom hodnotení stačilo na zisk Slovenského pohára.

Strieborný skončil aj Filip Chudík medzi staršími žiakmi – pokročilými do 40 kg. Matúšovi Dudovi sa medzi staršími žiakmi do 35 kg nedarilo a skončil v eliminačných bojoch. V eliminácii skončili aj staršie žiačky Ema Zacharová do 35 kg a Barbora Glatzová do 40 kg.

Poslednú medailu do popradského tábora priniesla Veronika Jalowiczorová, ktorá medzi staršími žiačkami do 30 kg skončila zlatá.

Téma: Karate