Vľavo Andrea Glatzová, vedľa nej Mariana Bartková.
Vľavo Andrea Glatzová, vedľa nej Mariana Bartková. (Autor: jgz)
Sportnet|27. apr 2017 o 00:00

Karatisti sa úspešne predstavili hneď na troch podujatiach.

POPRAD. Druhý aprílový víkend sa pretekári Karate klubu Shihan Poprad úspešne predstavili hneď na troch podujatiach.

V sobotu sa v mestskej športovej hale v Galante bojovalo o tituly majstrov Slovenska v seniorských kategóriách.

V súbornom cvičení kata žien nad 35 rokov sa predstavili Andrea Glatzová a Mariana Bartková. Prebojovali sa až do finále, z ktorého lepšie vyšla Mariana Bartková a získala titul majsterky Slovenska pre rok 2017.

Andrea Glatzová sa tentokrát uspokojila so striebrom.

V Galante štartovala aj dorastenka Vanesa Jankurová, ktorá na hosťovaní za Prievidzu v súťaži kata družstiev získala striebro.

V nedeľu sa úspešne predstavili na 2. kole AKKB Bratislavského pohára v karate súrodenci Tapferovci. Mladší Andrej v kategórii kata 6-7-ročných chlapcov začiatočníkov obsadil tretie miesto a kategóriu agility 6-ročných chlapcov vyhral. Kristína suverénne dominovala vo všetkých kategóriách, v ktorých štartovala.

V kategóriách športového zápasu kumite mladšie dorastenky nad 50 kg, kumite mladšie dorastenky OPEN, kumite kadetky do 54 kg, kumite kadetky nad 54 kg a kumite kadetky OPEN nenašla premožiteľku a suverénne zvíťazila.

V nedeľu sa Popradčania predstavili aj na medzinárodnom turnaji u našich severných susedov, na 13. ročníku Harasuto Cup v Lodži. Igor Hauser v kategórii kumite kadetov do 52 kg vybojoval striebro, Markovi Jalowiczorovi sa v tejto kategórií nedarilo a skončil v eliminácii. Veronika Jalowiczorová medzi staršími žiačkami do 34 kg skončila bronzová.

Markovi Jalowiczorovi sa nedarilo ani medzi mladšími dorastencami do 55 kg a rovnako ako Adam Chudík medzi mladšími dorastencami do 45 kg a Filip Chudík medzi staršími žiakmi do 40 kg skončili mimo pódiových umiestnení.