Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Popradčania skončili s plejádou medailí

Central karate klub Poprad v Kežmarku zabodoval.

Popradskí karatisti ukázali v Kežmarku svoje kvality.Popradskí karatisti ukázali v Kežmarku svoje kvality. (Zdroj: IK)

KEŽMAROK. Posledná aprílová sobota patrila karatistom v Kežmarku, kde sa uskutočnili Majstrovstvá Tatranskej únie karate detí a žiakov a 2. kolo pohára Tatranskej únie karate mladších dorastencov, kadetov, juniorov a starších juniorov.

Central karate klub Poprad si na tejto súťaži vybojoval 28 medailí, z toho 16 zlatých, 6 strieborných a 6 bronzových.

Súťaž bola otvorená disciplínou karate agility, v najmladšej kategórii dievčat sa na 3. mieste umiestnila Alexandra Lajošová a suverénne zvíťazila Laura Klempová.

V kategórii karate agility 8-ročných si bronz odniesla Daniela Hocková.

V kategórii karate agility chlapci 9-roční sa na 2. mieste umiestnil Andrej Farkaš, ďalšie 2. miesto vybojoval Matej Šuna v kategórii karate agility 10-roční.

Súťaž pokračovala disciplínou kata, kde v najmladšej kategórii kata dievčatá 6-7 rokov patril stupienok víťazov „centralistkám“, kde sa na 3. mieste umiestnila Alexandra Lajošová, a vo finále sa stretli sestry Klempové, kde sa napokon na 2. mieste umiestnila Linda Klempová a ďalšie zlato do zbierky putovalo Laure Klempovej.

O ďalšie zlato sa postarala Daniela Hocková v kategórii kata mladšie žiačky. V kategórii mladšie dorastenky si 3. miesto vybojovala Alexandra Janíkova.

V kategórii kata kadetky nedala súperkám šancu Zuzana Nedoroščíková a domov si odniesla zlatú medailu a ďalšie zlato vybojovala Jana Kromková v kategórii kata staršie juniorky.

Ani chlapci nezaostávali, a v kategórii kata chlapci 6-7 rokov si zlato odniesol Marek Tropp. A ďalší víťaz svojej kategórie bol Daniel Nedoroščík, ktorý si v obrovskej konkurencii vybojoval zlatú medailu, taktiež ako Matej Šuna v kategórii kata starší žiaci.

Posledné finále „centralistov“ bolo v kategórii kata juniorov, kde sa na 2. mieste umiestnil Ferdinand Hudaček a zlato si odniesol Peter Lacko.

Poobedie patrilo športovým zápasom kumite, kde si zlaté medaily vybojovali Laura Klempová v kategórii kumite dievčatá do 20 kg, Linda Klempová v kategórii kumite dievčatá do 24 kg a Daniela Hocková v kategórii kumite mladšie žiačky nad 37 kg.

Ďalší bronz do zbierky si vybojovala Alexandra Janíková v kategórii kumite mladšie dorastenky do 40 kg.

V kategórii kumite kadetky nad 54 kg si striebornú priečku vybojovala Zuzana Nedoroščíková.

A v poslednej ženskej kategórii kumite staršie juniorky do 55 kg si Jana Kromková vybojovala zlatú medailu.

V kategórii kumite mladší žiaci do 30 kg sa na 2. mieste umiestnil Daniel Nedoroščík. Tretie miesto v kategórii kumite mladší žiaci do 34 kg si vybojoval Alex Pitoňák.

Prvé miesta z kategórii kumite starších žiakov do 30 kg si odniesol Matej Šuna, z kategórie kumite starší juniori do 76 kg Peter Lacko a z kategórie kumite starší juniori nad 76 kg Ferdinand Hudaček.