Simona Bednarčíková získala zlato medzi staršími žiačkami.
Simona Bednarčíková získala zlato medzi staršími žiačkami. (Autor: jgz)
Sportnet|12. máj 2017 o 00:00

Desiati pretekári priniesli pod Tatry tucet medailí.

POPRAD. V sobotu 22. apríla sa v galantskej športovej hale konal už 20. ročník medzinárodného turnaja jednotlivcov v kata a kumite Galanta karate cup.

Karate klub Shihan Poprad opäť ukázal svoju silu, keď desiati pretekári priniesli pod Tatry tucet medailí.

Medailovú žatvu odštartovali súrodenci Bednarčíkovci v súťaži súborného cvičenia kata.

Starší Samuel sa najskôr predstavil v kategórii kadetov a vybojoval bronz. Šťastie skúsil aj medzi seniormi, kde sa mu darilo ešte lepšie a skončil strieborný.

Simona v kategórii starších žiačok nenašla premožiteľku a kategóriu suverénne vyhrala.

V medailovom ťažení pokračovali Popradčania aj v športovom zápase kumite. Barbora Glatzová v kategórii starších žiačok do 40 kg vybojovala striebro a Veronika Jalowiczorová do 35 kg bronz.

V kategórii starších žiakov do 40 kg si suverénne počínal Filip Chudík a vybojoval zlato.

V tejto kategórii štartoval aj Martin Stříž, ktorému v Galante ostal „čierny Peter“, keď svoj zápas o tretie miesto prehral, a ostal hneď za pódiovým umiestnením.

Medzi mladšími kadetmi do 45 kg Adam Chudík skončil strieborný a Marko Jalowiczor nad 50 kg bronzový.

Rovnako bronzová skončila aj Kristína Tapferová medzi mladšími kadetkami nad 45 kg.

Marko Jalowiczor štartoval aj v kategórii kadetov do 57 kg, kde sa mu darilo lepšie a vybojoval striebro.

Strieborný skončil aj Igor Hauser medzi kadetmi do 52 kg.

Medailovú zbierku uzavrel Igor Hauser medzi juniormi do 55 kg kde vybojoval bronz.