Striebro si na šampionáte v lesnom behu vybojoval Pavol Orolin

Pavol Orolin. Bežec zo Spišského Bystrého v akcii.
Pavol Orolin. Bežec zo Spišského Bystrého v akcii. (Autor: archív)
Sportnet|11. máj 2017 o 00:00

Posledná aprílová nedeľa v okolí Bratislavy patrila bežcom.

SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Záujem o štart na behu Cross country Baba – Kamzík prejavil obrovský počet záujemcov.

Účastníci tohto behu hrebeňom Malých Karpát si mohli zvoliť jednu z trás rôznych dĺžok: 16 km, 26 km alebo 53 km.

Najväčší záujem bol o strednú trať (26 km), ktorá bola zároveň slovenský šampionát v lesnom behu. Úspešne ju absolvovalo 522 pretekárov.

A práve tu sa presadil podtatranský bežec Pavol Orolin zo Spišského Bystrého.

22-ročný pretekár v drese Bežeckého klubu Poprad po dobehnutí netajil spokojnosť: „Na tomto podujatí som štartoval aj minulý rok, vtedy som však bežal najdlhšiu trať. Teraz som sa rozhodol pre strednú z dvoch dôvodov. V zime som mal oproti minulému roku nabehaných menej kilometrov kvôli práci v zahraničí – tri mesiace som mohol trénovať iba po večeroch. Jednak to bol slovenský šampionát, šiel som skúsiť, ako dopadnem. Bola tu silná konkurencia a sám som milo prekvapený, že sa mi podarilo získať medailu. Nebolo horúco, fúkal slabý vietor. Bežalo sa mi ľahko, hoci celkový súčet prevýšení bol 800 m, okrem lesného terénu sa miestami vyskytol i skalnatý podklad a viackrát i prechod cez potok. Teraz už mesiac trénujem viac a kvalitnejšie. Som rád, že sa to odrazilo i na výkone.“

Kvalitu výkonu Pavla Orolina podčiarkuje i skutočnosť, že dosiahol iba o 19 sekúnd pomalší čas ako minuloročný víťaz, slovenský reprezentant Imrich Maďar.

Z výsledkov:

M SR v lesnom behu – 26 km:

Muži:

1. Andrej Paulen (Žilina) 1:40:33 hod., 2. Pavol Orolin (Bežecký klub Poprad) 1:44:55, 3. Boris Kotman (TJ Dynamo Dolný Kubín) 1:45:55... 50. Jozef Bendík (Poprad) 2:10:53, 59. Peter Lopata (Spišská Stará Ves) 2:13:01

Ženy:

1. Petra Fašungová (Dukla Banská Bystrica) 1:58:12 hod.

Domov»Sportnet na východe»Striebro si na šampionáte v lesnom behu vybojoval Pavol Orolin