Karatisti Shihanu skončili s medailami

Nelly Martonová sa teší z prvého miesta.
Nelly Martonová sa teší z prvého miesta. (Autor: jgz)
Sportnet|19. máj 2017 o 00:00

So siedmimi zlatými, siedmimi striebornými a troma bronzovými medailami obsadili štvrté miesto.

POPRAD. O posledné body do Stredoslovenského pohára klubov a posledné postupové miesta na májové Majstrovstvá republiky detí a žiakov v karate prišli pretekári Karate klubu Shihan Poprad poslednú aprílovú sobotu zabojovať do Mestskej športovej haly v Čadci.

Ako prvé prebehli súťaže v kategórii súborného cvičenia kata.

Medailové ťaženie tu medzi 5-ročnými dievčatami odštartovala Hana Hybenová, ktorá vybojovala striebro.

Rovnako strieborný skončil medzi 6-7-ročnými chlapcami aj jej starší brat Benjamín. Martin Stříž medzi staršími žiakmi, začiatočníkmi, vybojoval bronz.

V športovom zápase kumite ako prvé štartovali najmenšie kategórie a medzi 6-7-ročnými dievčatami do 24 kg prekvapila tohtoročná debutantka Nelly Martonová, ktorá kategóriu suverénne vyhrala. Benjamín Hyben bodoval aj v kumite, kde medzi 6-7-ročnými chlapcami do 30 kg vybojoval ďalšie striebro.

Ďalšie zlato pre popradské farby vybojovala Karin Kleinová medzi mladšími žiačkami, začiatočníčkami, nad 37 kg. Jozef Langa v kategórii mladších žiakov do 34 kg vybojoval striebro.

Výborne si počínal medzi staršími žiakmi, začiatočníkmi, do 40 kg Martin Stříž, ktorý kategóriu s prehľadom vyhral. Filip Chudík v kategórií pokročilých do 40 kg skončil strieborný. Ďalšie zlato vybojovala medzi staršími žiačkami do 30 kg Veronika Jalowiczorová. Ema Zacharová v kategórii do 35 kg vybojovala bronz a Barbora Glatzová v kategórii do 40 kg striebro.

Zlatý skončil aj Marko Jalowiczor medzi mladšími kadetmi do 55 kg. Adam Chudík v kategórii do 50 kg vybojoval striebro.

Ďalšie zlato do zbierky pridal Igor Hauser za víťazstvo v kategórii kadetov do 52 kg. Zlatá skončila aj Monika Pekarčíková medzi kadetkami nad 54 kg. V kategórii do 54 kg Kristína Tapferová skončila bronzová.

So siedmimi zlatými, siedmimi striebornými a troma bronzovými medailami obsadili shihanisti v Čadci štvrté miesto a rovnako štvrtá priečka im patrila aj po troch kolách, v celkovom hodnotení Stredoslovenského pohára klubov.