Popradskí karatisti prišli z Košíc s piatimi zlatými medailami

Strieborné družstvo starších žiakov Shihanu.
Strieborné družstvo starších žiakov Shihanu. (Autor: jgz)
Sportnet|26. máj 2017 o 00:00

Na prestížnom turnaji sa zúčastnilo vyše 510 karatistov z 56 klubov.

POPRAD. Dňa 14. mája sa v košickej športovej hale uskutočnili majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov v karate.

Na tomto prestížnom turnaji sa zúčastnilo vyše 510 karatistov z 56 klubov z celého Slovenska. Medzi nimi nechýbali ani zástupcovia popradských klubov Central karate klub a Karate klub Shihan.

Karate klub Shihan Poprad z metropoly východného Slovenska priniesol pod Tatry tri tituly.

Súčasťou majstrovstiev bolo aj vyhlasovanie víťazov Slovenského pohára v jednotlivých kategóriách pre rok 2017.

Za Shihan si pohár prevzali Hana Hybenová za víťazstvo v kategórií agility 5-ročných dievčat a Martin Stříž v kategórii kumite starších žiakov začiatočníkov do 40 kg.

Ako prvé boli na programe pohybové súťaže agility, kde sa zo Shihanistov najlepšie darilo Veronike Jalowiczorovej, ktorá si medzi 10-ročnými dievčatami vybehala striebornú medailu.

V súbornom cvičení kata sa najďalej dostali Benjamín Hyben medzi 6-7-ročnými chlapcami a Simona Bednarčíková medzi staršími žiačkami v kategórii pokročilých.

Svoje repasážne zápasy o bronz však prehrali, a ostali tak za pódiovým umiestnením.

V športovom zápase kumite sa o prvé zlato postarala, prekvapenie sezóny debutantka, Karin Kleinová, ktorá kategóriu mladších žiačok začiatočníčok nad 37 kg suverénne vyhrala. Premožiteľa nenašiel ani Martin Stříž medzi staršími žiakmi, začiatočníkmi do 40 kg.

O tretí titul majster Slovenska pre rok 2017 sa postarala Veronika Jalowiczorová ktorá dominovala medzi staršími žiačkami do 30 kg.

Medailovú zbierku v kategórii jednotlivcov ešte doplnila Barbora Glatzová, ktorá medzi staršími žiačkami do 40 kg vybojovala bronz.

O ďalšie milé prekvapenie sa postarali 6-7-roční chlapci, Benjamín Hyben a debutanti Tadeáš Krakovský a Vlastislav Baláž, ktorí v súťaži kumite družstiev vybojovali bronz.

O čosi lepšie si počínalo družstvo starších žiakov v zložení Filip Chudík, Martin Stříž a hosťujúci Šimon Sečkár, ktorí v silnej konkurencií osemnástich zaregistrovaných družstiev vybojovali cenné striebro.

Zástupcovia Central karate klubu s trofejami.
Zástupcovia Central karate klubu s trofejami. (Autor: ik)

Central karate klub si vybojoval úžasných 12 medailí (2 – 4 – 6) a v celkovom hodnotení klubov sa umiestnil na 14. mieste.

Súťaž bola spojená s odovzdávaním cien víťazom Slovenského pohára za sezónu 2016/17. Medzi ocenenými bola aj Laura Klempová v kategórii kumite dievčatá do 20 kg a taktiež Linda Klempová v kategórii kumite dievčatá do 24 kg.

Súťaž otvorili disciplínou karate agility, kde si v najmladšej kategórii dievčat odniesla bronz Linda Klempová a taktiež tretie miesto si vybojovala Lea Kucová v kategórii karate agility 9-ročné.

Doobedie súťaže patrilo disciplíne kata, kde hneď v najmladšej kategórii kata dievčatá videli vo finále sestry Klempové, kde sa na 2. mieste umiestnila Laura Klempová a majsterkou Slovenskej republiky sa stala Linda Klempová.

V kategórii kata mladší žiaci sa na 3. mieste umiestnil Daniel Nedoroščík a taktiež 3. miesto si vybojoval aj Matej Šuna v kategórii kata starší žiaci.

Na tejto súťaži sa predstavilo aj družstvo dievčat Central karate klubu Poprad v zložení Alexandra Lajošová, Linda Klempová a Laura Klempová, ktoré podľahli vo finále súperkám z Trenčína a stali sa tak vicemajsterkami Slovenskej republiky.

Popoludnie patrilo športovému zápasu kumite, kde v kategórii kumite dievčatá do 20 kg nedala súperkám šancu Laura Klempová a stala sa tak majsterkou Slovenskej republiky v karate.

Jej sestra mala menej šťastia v kategórii kumite dievčatá do 24 kg, kde sa umiestnila na 3. mieste.

Ďalší bronz do Popradu priniesla Lea Kucová z kategórie kumite mladšie žiačky do 27 kg.

V kategórii kumite starší žiaci do 30 kg sa vicemajstrom Slovenska stal Matej Šuna.

Aj v kategórii kumite dievčatá zápasilo družstvo Central karate klubu Poprad, v zložení Linda a Laura Klempové, ktoré sa prebojovali až do finále, však ich súperky zdolali a stali sa tak vicemajsterkami Slovenskej republiky.

Domov»Sportnet na východe»Popradskí karatisti prišli z Košíc s piatimi zlatými medailami