Nitra rozhodla na Spiši v druhom polčase

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Jozef Petruška|26. máj 2017 o 00:00

Stretli sa dve mužstvá z opačných pólov druholigovej tabuľky.

SP. NOVÁ VES. V desiatom kole nadstavbovej časti sa na Spiši stretli dve mužstvá z opačných pólov druholigovej tabuľky. Druhá Nitra zvíťazila 3:0, ale nebolo to až také jednoznačné, ako ukazuje výsledok.

Nitre výrazne pomohol nešťastný domáci „vlastenec“. V prvom polčase hostia nevedeli nájsť ten správny zápasový rytmus.

Až po zmene strán sa celé mužstvo naladilo na tú správnu nótu a ich rýchle protiútoky boli pre domácich veľkým nebezpečenstvom.

Po dvoch rýchlych akciách viedli s prehľadom 3:0 a to ešte domáci brankár bravúrne zneškodnil dve – tri čisté šance.

„Podarilo sa nám už tretíkrát v rade zvíťaziť a bez inkasovaného gólu. Mám nejaké výhrady k prvému polčasu a našej hre. V súčasnosti sa sústreďujeme na výsledky. Sú už len dve kolá do konca a treba výsledkovo nadviazať. Máme veľa mladých hráčov a sme radi, že nadstavbovú časť vedieme. Chlapci sa naučili vyhrávať, a sedem z nich bolo vlani ešte v dorasteneckom veku. Snažím sa im vštepovať, aby mali radi futbal, aby malo zmysel to, čo robia,“ zhodnotil zápas na Spiši tréner Nitry Ivan Galád.

Galád pochválil súpera

V stredu počasie na Spiši na futbal veľmi nelákalo. Samotné stretnutie malo svoju kvalitu. Novovešťania veľa gólových šancí nemali, ale pri troške šťastia mohli Nitru potrápiť.

Po zápase na oboch stranách vládla priateľská futbalová atmosféra. Na strane hostí bola najčastejšia pozápasová otázka – ako hrali Košice?

„S vysokým rešpektom hodnotím domácich. Dostali sa do tejto časti a už u nás sa predstavili ako vysoko inteligentné mužstvo. Majú pekné otváranie hry a mladých hráčov. Môžem im len popriať, nech sa im darí a napredujú,“ povedal I. Galád.

Škola pre mladíkov

Vyše tristo divákov neodchádzalo zo zápasu Spišská Nová Ves – Nitra sklamaných.

Videli dobrý druholigový futbal a hlavne v druhom polčase hostia sa prezentovali šikovnými gólovými akciami, rýchlym pohybom, no ani domáci sa nedali zahanbiť.

Dobre bojovali a tréner Ondáš dal opäť príležitosť mladíkom, pre ktorých to bola veľká futbalová škola.

„Pre nás je veľká česť, že sa môžeme konfrontovať s mužstvami, ktoré ašpirujú na ligu. Roky to u nás nebolo. Na rozdiel od Nitry body nezbierame, naopak, sme vo výsledkovej kríze. Máme na to objektívne príčiny. Tieto zápasy nám dávajú veľa. Prvý polčas z našej strany nebol zlý. Držali sme súpera na dištanc. Mali sme po štandardke gólovú šancu, brankár Nitry zachránil. Na začiatku druhého polčasu sme mali brejkovú akciu a náš hráč v gólovej pozícii prekopol. Potom prišla taká nepríjemná päťminútovka a v nej inkasované góly. Nitra má kvalitu na to, aby si už takýto výsledok postrážila. Prajem Nitre všetko dobré, nech sa im darí,“ skonštatoval tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.