Popradčania si zo šampionátu doviezli tucet medailí

Vanesa Jankurová (vpravo) získala zlato.
Vanesa Jankurová (vpravo) získala zlato. (Autor: jgz)
Sportnet|16. jún 2017 o 00:00

Bojovali o miestenky na júnové majstrovstvá Európskej Shito Ryu karate federácie.

POPRAD. Poslednú májovú nedeľu vycestovali pretekári Karate klubu Shihan Poprad do Šurian, kde sa na majstrovstvách Slovenskej Shito Ryu karate asociácie bojovalo o miestenky na júnové majstrovstvá Európskej Shito Ryu karate federácie.

Popradčania si v Šuranoch počínali nadmieru úspešne.

Medailové ťaženie odštartovali v kategóriách súborného cvičenia kata. Simona Bednarčíková medzi staršími žiačkami a Vanesa Jankurová medzi kadetkami nenašli premožiteľku a svoje kategórie s prehľadom vyhrali.

Ďalšie zlato pridala trénerka Andrea Glatzová v kata žien Masters nad 35 rokov. Samuel Bednarčík v kata kadetov skončil strieborný.

Popoludňajší program patril športovému zápasu kumite, kde popradskí karatisti žali ďalšie úspechy. Veronika Jalowiczorová a Ema Zacharová medzi staršími žiačkami do 37 kg vybojovali bronzové medaily.

Ďalší bronz pridala Barbora Glatzová v kategórii starších žiačok do 45 kg. V kategórii starších žiakov do 43 kg skončil Filip Chudík strieborný a bronz v tejto kategórii do popradského tábora vybojoval ešte Martin Stříž.

Adam Chudík medzi mladšími dorastencami skončil strieborný, rovnako ako Kristína Tapferová medzi mladšími dorastenkami nad 48 kg.

Čierneho Petra si vytiahol v kategórii mladších dorastencov nad 50 kg Marko Jalowiczor, ktorého v poslednej sekunde vyhratého, eliminačného zápasu diskvalifikovali pre vystúpenie zo zápasiska.

Poslednú medailu pre popradské farby vybojoval František Smik, ktorý medzi mužmi nad 80 kg skončil bronzový.

Trinásti shihanisti si tak v Šuranoch vybojovali tucet medailí a zároveň tucet postupov na európske Majstrovstvá Shito Ryu karate federácie.